ПРОТОКОЛ № 12
УКРАЇНА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ НОВОВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
проспект Дружби, 27, м. Нововолинськ, 45400, тел. (03344) 41202, тел./факс (03344) 31633
Е-mail: vykonk@nov-rada.gov.ua Код ЄДРПОУ 04051342
ПРОТОКОЛ № 12
чергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної
безпеки та надзвичайних ситуацій
06 липня 2021 року м. Нововолинськ
ГОЛОВУВАВ: Громик О.І. – перший заступник голови міської комісії з питань ТЕБ та НС., заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів.
ПРИСУТНІ: члени комісії ТЕБ та НС. Запрошені керівник УЖК №1,УЖК№2
Слухали:
- Про стан готовності захисних споруд цивільного захисту, які розташовані на території громади.
- Про заходи щодо запобігання та протидій масовим пожежам на території Нововолинської міської територіальної громади.
- Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення і заходи із стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій у літній період.
По першому питанню:
Доповідач: Голованська О.М. – начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, повідомила, що на території Нововолинської міської територіальної громади знаходиться 15 захисних споруд цивільного захисту із них проведено огляд 7 захисних споруд . Інвентаризація проведена 11 ЗСЦЗ. Не проведена:
- ПРУ № 050026-КП «УЖК №2»;
- ПРУ № 05003- ДП «Нововолинський РМЗ»;
- ПРУ№ 05006- ДП «Нововолинський РМЗ»;
- Сховище № 04109-ДМД№ 311\7 ПАТ «Укртелеком».
Доповідач: Громик О.І.- перший заступник голови міської комісії з питань ТЕБ та НС., заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів., звернувся до балансоутримувачів ЗСЦЗ, щодо проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту та приведення їх у відповідність відповідно до вимог з питань використання та обліку захисних споруд цивільного захисту Наказу МВС України від 09.07.2018 року № 579.
Заслухавши інформацію комісія:
ВИРІШИЛА:
- Балансоутримувачам захисних споруд цивільного захисту забезпечити приведення їх у відповідність відповідно до вимог з питань використання та обліку захисних споруд цивільного захисту Наказу МВС України від 09.07.2018 року № 579.
- Керівникам КП «УЖК №2»; ДП «Нововолинський РМЗ», ДМД№ 311/7 ПАТ «Укртелеком» провести технічну інвентаризацію захисних споруд цивільного захисту про проведену роботу повідомити міську комісію ТЕБ та НС.
Строк: 01.10.2021
По другому питанню:
Доповідач: Шуба О.О.- начальник сектору цивільного захисту Володимир –Волинського районного управління Головного управління ДСНС України у Волинській області повідомила,що на території Нововолинської територіальної громади з початку року зафіксовано 19 пожеж з них в екосистемі 5 пожеж на площі 6,522 га.
Протягом липня та серпня поточного року на території Волинської області передбачається суха та сонячна погода, що сприятиме масовому неконтрольованому випалюванню сухої рослинності та виникненню пожеж у екосистемах, які під дією різних факторів (залишення без нагляду, вітру тощо), можуть розповсюдитись на велику площу та завдати значних збитків.
Враховуючи це необхідно забезпечити очищення територій громад від залишків сухої рослинності в придорожніх зонах, безперебійну роботу меліоративних систем у місцях їх проходження через лісові масиви і торфовища, зокрема очищенням від трави, кущів, дерев, замулення, та можливість акумулювання води в меліоративних каналах з метою зволоження торфовищ, створити резерв пально-мастильних матеріалів, необхідний для гасіння пожеж у природних екосистемах. Разом з цим, постійно проводити роз’яснювальну роботу та здійснювати контроль серед населення щодо заборони спалювання сухої рослинності та недопущення пожеж в екосистемах, довести до громадян інформацію про передбачену законодавством адміністративну та кримінальну відповідальність за самовільне випалювання рослинності або її залишків.
Згідно статті 55 КЦЗУ забезпечення пожежної безпеки покладається на власника земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна або наймачів (орендарів) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, якщо це обумовлено договором найму (оренди), а також на керівника суб’єкта господарювання.
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення самовільне випалювання рослинності або її залишків тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3 060 гривень до 6 120 гривень і на посадових осіб від 15 300 гривень до 21 420 гривень.
З метою забезпечення належного рівня пожежної безпеки в період збирання зернових та заготівлі грубих кормів та недопущення пожеж на хлібних масивах та в місцях зберігання зернових, необхідно здійснити комплекс заходів пожежної безпеки відповідно до Правил пожежної безпеки України(до додатку 1.)
Наголосила на необхідності суворого дотримання правил пожежної безпеки в період збирання зернових, проведення додаткових протипожежних інструктажів з вимог пожежної безпеки з працівниками задіяними до збирання врожаю. Додала, що старостам сіл необхідно також долучитись до інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.
Доповідач: Громик О.І.- перший заступник голови міської комісії з питань ТЕБ та НС., заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів., звернувся до усіх комунальних служб, старост сіл, приватних підприємців, власників с/г угідь, керівників дачних масивів, голів ОСББ, мешканців громади, з метою вжиття запобіжних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки слідкувати прилеглими територіями.
Заслухавши і обговоривши доповідь та співдоповідь, з метою вжиття запобіжних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки комісія:
ВИРІШИЛА:
Протягом літнього пожежонебезпечного періоду:
- Рекомендувати Володимир-Волинському районному управлінню ГУ ДСНС України у Волинській області (Процюк В.М):
1.1. проводити постійний моніторинг пожежонебезпечної ситуації, пов’язаної з установленням сухої погоди та вживати своєчасних заходів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.
- Житлово-комунальному об’єднанню Нововолинської міської ради (Подлевському Р.І.):
2.1. Зобов’язати керівників УЖК№1, УЖК№2 міста провести роботу щодо ліквідації звалищ сміття, побутових та виробничих відходів з підконтрольних об’єктів та прилеглих до них територій.
2.2. Зобов’язати керівників УЖК№1, УЖК№2 та голів ОСББ/ЖБК проводити регулярне скошування трави та сухої рослинності на підвідомчих територіях. Встановити суворий контроль щодо недопущення знищення посуші шляхом випалювання.
2.3. Виробничому управлінню комунального господарства:
2.3.1. Забезпечити своєчасне виконання робіт з оновлення мінералізованих смуг та захисних протипожежних розривів на території громади та міському полігоні ТПВ.
2.3.2. Забезпечити полігон твердих побутових відходів відповідним пожежно-технічним обладнанням для оперативного реагування на локальні пожежі, що можуть виникнути.
- Головам садівничих масивів «Мічурінець», «Мічурінецть 1»,«Жовтневий»:
3.1. Забезпечити регулярне скошування трави та сухої рослинності на підвідомчих територіях садівничих масивів.
3.2. Провести оновлення мінералізованих смуг та захисних протипожежних розривів біля прилеглих до садівничих масивів лісових насаджень та полів.
3.3. Встановити контроль, щодо недопущення зменшення ширини проїзду між рядами садівничих будинків для забезпеченням проїзду техніки та проведення пожежогасіння. Провести роботу, щодо спилювання дерев та кущів на шляхах проїзду підвідомчих дачних масивів.
3.4. Забезпечити справність водонапірних веж, що розташовані на територіях садівничих масивів. Особливу увагу звернути на технічну можливість забору води з вежі пожежними автомобілями.
3.5. Постійно проводити роз’яснювальну роботу з садоводами, щодо дотримання правил пожежної безпеки.
- Нововолинському управлінню по газопостачанню та газифікації ПАТ «Волиньгаз» та Нововолинській філії ПАТ «Волиньобленерго» забезпечити регулярне скошування трави та сухої рослинності навколо підвідомчих споруд (газорозподільчих станцій, пунктів, трансформаторних підстанцій, охоронних зон тощо).
- 5ДПРЧ 3ДПРЗ ГУ ДСНС України у Волинській області(Шубі С.О.):
5.1. Забезпечити готовність особового складу та техніки до ліквідації можливих пожеж та їх наслідків, своєчасне залучення підпорядкованих пожежно-рятувальних підрозділів до гасіння значних масштабних пожеж.
5.2. В ході відпрацювання особовим складом житлового сектору НТГ доводити до населення вимоги пожежної безпеки у пожежонебезпечний літній період.
6.Старостам селища Благодатного(Леоненко О.А.), с.Грибовиця(Степюк І.Я.), с.Гряди, Кропивщина,Тишковичі, Хренів (Романець Р.О.) проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки зокрема і період збирання зернових культур, регулярного скошування трави та сухої рослинності на підвідомчих територіях, ліквідації звалищ сміття, побутових та виробничих відходів.
Строк: постійно
По третьому питанню:
Доповідач:Мариніна Н.А.- завідувач Нововолинського відділення Володимир-Волинського районного відділу ДУ «Волинський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомила, що аналіз інфекційної захворюваності в місті свідчить про нестійку епідемічну ситуацію. За 6 місяців 2021 всього на інфекційні хвороби захворіло понад 3 тисячі міських жителів (рівень захворюваності нижче рівня минулого року на 42,8%). Проте, не допущено епідемічних ускладнень та спалахів інфекційних захворювань і харчових отруєнь серед населення та в організованих дитячих колективах, закладах громадського харчування.
Ключовими епідемічними ризиками у літній період у сфері громадського здоровя є:
- триваюча епідемія COVID-19 в Україні
- накопичення не щеплених осіб проти дифтерії, правцю та поліомієліту серед населення
- загроза поширення та виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій
- інфекційні захворювання, котрі переносяться комахами (кліщами, комарами)
В Україні триває епідемія COVID-19.
Станом на 06.07.2021р. за весь період пандемії по м. Нововолинську зареєстровано 4131 випадків захворювання COVID-19, в т.ч. діти до 17 років – 214, з них до 1 року 10 дітей. Летальних – 111 випадків, в тому числі померло 2 медики . Всього одужало 4008 осіб, що становить 97,0 % від всіх захворілих. Захворіло медичних працівників – 244 особи. Зареєстровано повідомлень про підозру на COVID-19 всього –7492.
На активному спостереженні знаходиться 12 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. З початку епіднагляду у місті зареєстровано 114 спалахів COVID-19 ( 98 – сімейні вогнища, 16 – організовані колективи).
За останній тиждень у місті зареєстровано 6 випадків захворювання на COVID-19 , кількість контактних – 1 особа. Показник захворюваності за останній тиждень становить 10,79 на 100 тис. населення.
Показник захворюваності за попередній тиждень становить 5,4 на 100 тис. населення. В порівнянні з попереднім тижнем відмічається ріст захворюваності в 2 рази (6 проти 3).
Показник тестування методами ПЛР, ІФА та швидкими тестами на антиген SARS CоV-2 з 29.06.2021р. по 05.07.2021р становить 34,17.
З 2 липня ввійшли в дію нові зміни, внесені Кабінетом Міністрів України до карантинних норм для протидії поширенню коронавірус штаму Дельта щодо перетину кордону особами, які їдуть з країн де зареєстрований даний штам (Республіка Індія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки ).
До кінця літа епідситуація з інфекційною захворюваністю буде змінюватись і її необхідно буде враховувати при роботі позаміського табору відпочинку, а також при направленні дітей в інші заклади оздоровлення. На сьогодні дитячі заклади є одними з найбільш ризикованих щодо можливих епідускладнень, оскільки, відбувається формування нових організованих дитячих колективів, діти прибувають з різних населених пунктів, з різного епідоточення.
Загрозу епідблагополуччю населення району становлять і інші інфекції, котрі керуються засобами імунопрофілактики.
В першу чергу це стосується дифтерії, смертність при спалаху котрої може досягати 50%. Відсутність імунітету проти правцю при інфікуванні ран також може призвести до летальних наслідків. Імунізація проти цих інфекцій згідно календаря щеплень здійснюється дорослим кожні 10 років без обмеження віку.
Аналіз виконання профілактичних щеплень за 6 міс поточного року також свідчить про низький рівень охоплення щепленнями проти дифтерії та правцю дорослого населення і становить 18,4% .
В даний час триває тенденція до зниження захворюваності на COVID-19, що неодмінно приведе до змін в структурі інфекційної захворюваності серед населення. Епідемічна ситуація з інфекційної захворюваності в області розцінюється як нестійка, і є сприятливі умови для поширення окремих інфекційних хвороб. Сьогодні нас турбує ризик поширення гострих кишкових інфекцій. Літньо — осінній сезон (початок оздоровчої кампанії,курортний сезон, підвищення міграції населення тощо) характеризується найвищим рівнем захворюваності цими інфекціями.
Протягом 6 місяців 2021 року в м. Нововолинську зареєстровано 1 випадок сальмонельозу у дорослого. Випадків гастроентероколіту не зареєстровано. У всіх випадках реєстрації кишкових інфекцій у сім’ях проводиться епідрозслідування та протиепідемічні міроприємства. Протягом 2021 року в м. Нововолинську зареєстровано 1 випадок вірусного гепатиту В. В області у весняно-літній період реєструються інфекційні хвороби, що передаються через укуси кровососних комах (особливо кліщів). Зокрема, в останні роки відмічається ріст на 12% лаймбореліозу, зареєстровано 5 випадків кліщового вірусного енцефаліту ( з 5 зареєстрованих в Україні).
За останні 3 роки випадків лептоспірозу, туляремія, кліщовий вірусний енцефаліт, туляремія, сказ, сибірка, лістеріоз в місті не зареєстровано.
Викликає занепокоєння поширення захворюваності серед населення на інфекції, які передаються через укуси кліщів. Випадки хвороби серед людей реєструються по всіх районах області.
У м. Нововолинську в 2021 році зареєстрований 1 випадок Лаймбореліозу у нашому місті.
Щорічно з приводу нападу кліщів за медичною допомогою в міську лікарню звертається до 150 жителів міста, а найбільше – протягом літнього періоду. Так , з початку поточного року уже зареєстровано 35 звернень. В основному покуси відбуваються при відвідуванні лісових масивів, дачних масивів с. Литовеж, шахти №6, №9, №10, ПДЗОВ «Прикордонник», міжбудинкових територій міста та інших.
За даними багаторічних спостережень найвища активність кліщів відмічається саме у період з травня по жовтень включно.
Крім вказаних захворювань, кліщі можуть переносити небезпечних збудників ерліхіозу та анаплазмозу людини. За результатами досліджень кліщів методом ПЛР циркуляція збудника виявлена в 14% кліщів, а мікроскопічно встановлено ураженість кліщів бореліями в 30% (95 позитивних з 271 обстежених).
Доповідач: Громик О.І.- перший заступник голови міської комісії з питань ТЕБ та НС., заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів., звернувся до усіх мешканців громади, керівників підприємств, установ, організацій , щодо дотримання карантинних вимог.
В разі погіршення самопочуття терміново звертатись до свого сімейного лікаря.
Заслухавши інформацію комісія:
ВИРІШИЛА:
- Керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності взяти до відома вимоги постанови КМУ від 09.12.2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання та поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» (зі змінами).
- Завідувачу Нововолинського відділення Володимир-Волинського районного відділу ДУ «Волинський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Мариніна Н.А.), Директору КНП «Нововолинська ЦМЛ» Шипелик О.В., головному лікарю КНП «Нововолинсьський центр ПМСД» Попіці О.О.:
2.1. активізувати роботу щодо проведення профілактичних щеплень;
2.2. вести контроль за епідемічною ситуацією в місті;
2.3 вести аналіз епідемічної ситуації у місті.
Строк: постійно
- Нововолинському управлінню Держпродспоживслужби у Волинській області (Лешку Я.Ю.)спільно із відділенням поліції№1(м.Нововолинськ) Володими-Волинського РВП ГУНП у Волинській області (Ципко О.Я.):
3.1. активізувати роботу, щодо дієвішого контролю за діяльністю суб’єктів господарювання (підприємців);
3.2. вести контроль за недопущенням торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях та на стихійних ринках.
Строк: постійно
Перший заступник голови міської комісії
з питань ТЕБ та НС, заступник міського голови О.І. Громик
Секретар комісії О.М. Голованська
Нововолинська міська рада
Тел. (03344) 4-12-02
E-mail: vykonk@nov-rada.gov.ua
45400, м. Нововолинськ,
проспект Дружби, 27