ПРОТОКОЛ №3 засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

УКРАЇНА

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ  НОВОВОЛИНСЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

проспект Дружби, 27, м. Нововолинськ, 45400, тел. (03344) 41202, тел./факс (03344) 31633

Е-mail: vykonk@nov-rada.gov.ua Код ЄДРПОУ 04051342

ПРОТОКОЛ № 3

засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

04 квітня 2020 року  14:00                                                                        м. Нововолинськ

 

ГОЛОВУВАВ: Сторонський А.М. – керівник робіт з ліквідації наслідків НС, перший заступник міського голови, секретар міської ради

 

ПРИСУТНІ:

Члени штабу з ліквідації наслідків НС: Голованська О.М. – начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення,  Ольшевський О.О., – заступник начальника НВ ВП ГУНП у Волинській області, Мельник В.О. – начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській  області, Лешко Я.Ю. – начальник Нововолинського міського управління  Головного управління Держпротспоживслужби у Волинській області.

Запрошені:  Пилипчук Роман Миколайович –   власник готельно-ресторанного комплексу «Три Бобри»; Коновалюк Любов Миколаївна – завідувач бактеріологічної лабораторії Нововолинського міськрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України»; Квятковський Ростислав Іванович – лікар з гігієни харчування відділення  організації санітарно гігієнічних досліджень Нововолинського міськрайонного відділу ДУ Волинський ОЛЦ МОЗ України.

Доповідач: Сторонський А.М. – керівник робіт з ліквідації наслідків НС, перший заступник міського голови, секретар міської ради виніс на розгляд питання, щодо  переліку  місць розміщення та об’єктів усіх форм власності, які можуть бути використані для тимчасової обсервації (ізоляції)осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби(COVID-19) у місті Нововолинську. Наголосив на тому, що відповідно до Постанови  Головного держаного санітарного лікаря України №6 від 02.04.2020 року З метою протидії поширенню корона вірусної хвороби(COVID-19) Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» затверджено      Тимчасові рекомендації, щодо облаштування спеціалізованих закладів, призначених для обсервації на період карантину у зв’язку з поширенням  корона вірусної хвороби(COVID-19). Відповідно до даних рекомендацій, обсерватори можуть бути утворені в будь- яких закладах в яких є можливість забезпечити дотримання наступних вимог а саме:

  • наявність у кожній кімнаті /номері санітарної кімнати (душова кабіна, туалет, умивальник);
  • наявність централізованого господарсько-питного водопостачання;
  • можливість знезараження стічних вод на місцевих(локальних)каналізаційних очисних спорудах або перед скидом стічних вод у централізовану систему каналізації;
  • придатність для очищення і дезінфекції матеріалів для оздоблення кімнат/номерів та меблів;
  • наявність майданчику для знезараження транспорту;
  • наявність майданчику з твердим покриттям та захистом від опадів для розміщення ємностей для збирання твердих побутових відходів.

 

Доповідач: Мельник В.О. – начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській  області наголосив на тому, що в обсерватор направляються особи, яким не  встановлено діагноз корона вірусна хвороба(COVID-19), на строк 14 календарних днів( тривалість інкубаційного періоду). Також наголосив на тому, що вихід осіб, які перебувають в обсервації за межі кімнат у яких вони перебувають заборонено. Вихід дозволяється тільки в окремих випадках, які   визначаються медичним працівником обсерватору, харчування даних осіб  відбувається безпосередньо в кімнатах, в яких вони перебувають для харчування використовується одноразовий посуд, який після використання знезаражується та  утилізується або багаторазовий посуд, який повинен бути знезараженим, а персонал обсерватору повинен доставляти продукти харчування до дверей кімнат. Побутові відходи, залишки їжі , використаний одноразовий посуд збираються в поліетиленові пакети  по кімнатах та видаляються за межі приміщення обсерватору, після чого поміщуються в водонепроникні  ємності та дезінфікуються. Після чого згідно з інструкцією використання  дезінфікуючого засобу вони  утилізуються як безпечні в епідемічному відношенні відходи. Багаторазовий посуд знезаражується шляхом занурення в дезінфікуючий засіб в концентрації, яка передбачена інструкцією  використання дезінфікуючого засобу. Після експозиції  згідно з інструкцією використання дезінфікуючого засобу багаторазовий посуд миється відповідно до правил підприємств громадського харчування.

Доповідач: Лешко Я.Ю. – начальник Нововолинського міського управління  Головного управління Держпротспоживслужби у Волинській області додав , що

приміщення обсерватору повинно бути розділено на «чисту» та «брудну» зону,

які розділяються дверима. Обслуговуючий персонал,  розміщується в чистій зоні

за відсутності конструктивної можливості розмежування приміщень   в окремій

будівлі. Саму організацію і координацію проведення протиепідемічних заходів в

обсерваторах забезпечують керівники обсерваторів. Персонал обсерватору

повинен бути підготовлений та проінструктований з усіх питань.

 

Доповідач: Ольшевський О.О., – заступник начальника НВ ВП ГУНП у

Волинській області-наголосив на тому, що в обсерваторах забезпечується цілодобова охорона. Співробітники охорони повинні бути забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту та проінструктовані щодо заходів безпеки. Обсерватор працює цілодобово. На територію обсерватору та в будівлю не допускається осіб які не задіяні в забезпеченні роботи обсерватора в тому числі і родичів.

Доповідач: Мельник В.О. – начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській  області, доповнив , що в обсерваторі проводиться спостереження медичними працівниками з метою виявлення осіб з симптомами корона вірусної хвороби(COVID-19). При виявленні хворого з симптомами короно вірусної хвороби(COVID-19) його переводять до закладу охорони здоровя. Контактних осіб ізолюють в окремих кімнатах. При підтвердженні діагнозу всі контактні особи переводяться в ізолятори. А у приміщенні де перебував хворий з контактними особами, та коридорах проводиться заключна дезінфекція. Для всіх хто проживав у кімнаті з хворими збільшується тривалість обсервації на строк інкубаційного періоду(14 днів)з моменту госпіталізації хворого та проведення заключної дезінфекції у приміщенні обсерватору. Відходи, які утворюються в кімнатах обсерватора повинні бути розглянуті як категорія В – епідемічно небезпечні відходи. Порядок їх збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення, утилізації видалення знезараження нормується Державними санітарно епідемічними правилами і нормами , щодо поводження з медичними відходами , які затверджені наказом МОЗ України від 08.06.2015 № 325.

Заслухавши інформацію члени штабу з ліквідації наслідків НС та запрошені

 

ВИРІШИЛИ:

  1. Враховуючи ряд вище вказаних факторів, визначити місцем обсервації на період карантину у зв’язку із поширенням кроновірусної хвороби (COVID-19)  готельно розважальний комплекс «Три Бобри», який знаходиться за адресою Волинська обасть Іваничівський район с.Литовеж вул.Львівська , 26. Дане місце обсервації налічує 25 кімнат і 80 ліжкомісць.

 

 

Керівник робіт з ліквідації

надзвичайної ситуації                                                                  А.М. Сторонський

 

Завантажити файл