Уповноважений підтримує висловлення Генерального секретаря ООН щодо протидії випадкам домашнього насильства в умовах карантину

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова долучається до заклику Генерального секретаря ООН Антоніо Гутерріша щодо врегулювання ситуації зі збільшенням випадків домашнього насильства у світі.

«Ми знаємо, що ізоляція на дому і карантин необхідні для подолання коронавірусу. В останні тижні в міру посилення економічного і соціального тиску і страху ми стаємо свідками жахливого глобального спалаху насильства в сім’ї», — підкреслив Антоніо Гутерріш.

У якості необхідних заходів пропонується збільшити асигнування для некомерційних організацій, які працюють в онлайн-режимі служб підтримки, забезпечити невідворотність покарання для осіб, винних у жорстокому поводженні, встановити аварійні системи повідомлення про загрозу в аптеках і продуктових магазинах, а також прирівняти притулки до об’єктів життєзабезпечення.

Людмила Денісова підтримує звернення Генерального секретаря ООН щодо включення в національні плани урядів боротьби з коронавірусом положення про запобігання насильства щодо жінок та відшкодування шкоди, заподіяної в результаті такого насильства.

Також Уповноважена наголошує на об‘єднанні зусиль щодо запобігання поширенню пандемії, а також про основні права людини та відповідні зобов’язання. Ми повинні неухильно дотримуватися норм міжнародного права та зобов’язань щодо захисту прав жінок.

Довідково:

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини може звернутись будьяка особа щодо відносин, які виникають між заявником та органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами.

Звернення подаються в письмовій формі протягом року після виявлення порушення прав і свобод людини і громадянина. За наявності виняткових обставин цей строк може бути подовжений Уповноваженим, але не більше ніж до двох років (ст. 17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»).

Довідково: Відповідно до статті 101 Конституції України парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та захист прав кожного на території України і в межах її юрисдикції на постійній основі здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, який у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, чинними міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Звернутися до Уповноваженого з письмовим зверненням можливо:

– через скриньку за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ;
– поштою (на адресу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ 01008);

– на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua (інформацію про порядок надання електронного звернення розміщено на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (розділ «Заявнику»).

– зателефонувати на гарячу лінію Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (тел. 0800501720) та до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (тел. 044-253-75-89).

Крім того, з метою здійснення моніторингу, оперативного реагування на порушення прав і свобод людини і громадянина на території Волинської області можливо звернутися до громадської приймальні Уповноваженого з прав людини у Волинській області з письмовим зверненням:

– на електронну пошту: Регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Любов Сітовської pred.lutsk@ombudsman.gov.ua та Регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Волинській області Віталія Єлова coord.lutsk@ombudsman.gov.ua (інформацію про порядок надання електронного звернення розміщено на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (розділ «Заявнику»).