ПРОТОКОЛ № 6 засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

УКРАЇНА

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ  НОВОВОЛИНСЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

проспект Дружби, 27, м. Нововолинськ, 45400, тел. (03344) 41202, тел./факс (03344) 31633

Е-mail: vykonk@nov-rada.gov.ua Код ЄДРПОУ 04051342

 

ПРОТОКОЛ № 6

засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

15 квітня 2020 року  11:00                                                                        м. Нововолинськ

 

ГОЛОВУВАВ: Сапожніков В.Б – міський голова, Сторонський А.М. – керівник робіт з ліквідації наслідків НС, перший заступник міського голови, секретар міської ради

 

ПРИСУТНІ: Громик О.І. – начальник штабу з ліквідації наслідків НС, заступник міського голови, , Саюк І.Л. – заступник начальника штабу, начальник Нововолинського міського відділу управління ДСНС України у Волинській області.

Члени штабу з ліквідації наслідків НС: Голованська О.М. – начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, Мороз В.В. – директор КНМ «Нововолинська  ЦМЛ»,  Жигалюк А.А. – директором ВУКГ, Бучинський В.В. – в.о. начальника НВ ВП ГУНП у Волинській області, Мельник В.О. – начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській  області, Мариніна Н.А. – завідувач Нововолинським міськрайонним      відділом ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України»,  Груй С.Й.- начальник відділу з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно апаратного забезпечення.

Доповідач: Сапожніков В.Б – міський голова, повідомив, що у місті Нововолинську збільшується кількість інфікованих на корона вірус. Станом на 15.04.2020 року офіційно підтверджених 19 . Збільшується й коло контактних осіб. Ми повинні робити все, що від нас залежить для того, щоб не допустити поширення цієї недуги у нашому місті.

Міська влада тримає на контролі питання забезпечення медперсоналу необхідними засобами захисту. За добу медичні працівники використовують близько тридцяти захисних комбінезонів, респіратори, рукавички. Запаси необхідно постійно поповнювати, за необхідності будуть виділені додаткові кошти для їх придбання. Наступного тижня до медичних закладів міста повинні надійти аналізатор крові та 200 експрес-тестів.

Потрібно посилити карантинні заходи для того, щоб зменшити розповсюдження даного захворювання у разі підозри на корона вірусну інфекцію, особа повинна звернутися до сімейного лікаря виключно в телефонному режимі або повідомити на гарячу лінію за тел.0932579215  та чекати прибуття медичних працівників, обмеживши спілкування з оточуючими, ні в якому разі самостійно не відвідувати сімейного лікаря, оскільки це може спричинити поширення корона вірусної інфекції серед населення.

Наголосив на тому, що потрібно звернутися до священнослужителів із проханням про недопущення масового скупчення людей у церквах під час Великодніх свят. По можливості освячення великодніх кошиків провести кожен у себе вдома, а  службу провести в он-лайн режимі. Відповідно провідна неділя перенесена на 6 червня 2020 року у зв’язку із карантином. Також закликав мешканців міста та селища Благодатного не збиратись і не ходити на кладовища під час карантину.

Повідомив, про те , що у місті Нововолинськ надається допомога особам з інвалідністю, особам похилого віку та іншим мало захищеним верствам населення, щодо отримання ними пенсій, оплати комунальних послуг, доставки продуктів харчування та предметів першої необхідності з метою зниження ризику їх зараження із залученням працівників соціальних служб. Кожному із них закуплено відповідні продукти а саме, крупи, олію, цукор, чай,  м’ясні продукти та ін. За сприяння Нововолинської міської ради  480 продуктових наборів надав ТзОВ «Птахокомплекс Губин»  і  450 продуктових наборів надано торговою мережею «АТБ».

Доповідач: Сторонський А.М. – керівник робіт з ліквідації наслідків НС, перший заступник міського голови, секретар міської ради, запропонував вжити жорсткіші  заходи, щодо підприємців, які здійснюють торгівлю, а саме власникам магазинів контролювати кількість покупців, яка знаходиться у магазинах, дотримання відстані між покупцями в чергах, забезпечення дотримання протиепідемічних заходів і недопущення утворення черг біля магазинів. Наголосив на тому, щодо пересування та перебування громадян в громадських місцях у період вихідних та святкових днів максимально дотримуватись карантинних заходів і по можливості в крайній необхідності виходити громадянам із домівок.

Доповідач: Мороз В.В. – директор КНМ «Нововолинська  ЦМЛ» повідомив, що станом на 15.04.2020 рок у м.Нововолинськ одне із найбільш інфікованих у Волинській області.

За попередню добу отримано 7 позитивних результатів дослідження зразків  проведених методом полімеразно-ланцюгової реакції, на виявлення РНК вірусу COVID-19. Серед них чотири медпрацівники. Усі особи – із числа контактних першого хворого померлого Нововолинця.

Станом на 9.00 год. 15 квітня  у Нововолинську  19 підтверджениих випадків  COVID-19, серед яких двоє – з Іваничівського району. Один випадок летальний.

Одинадцять хворих на коронавірусну інфекцію перебувать на амбулаторному лікуванні, троє  пацієнтів зі встановленим діагнозом коронавірусна інфекція  лікуються в інфекційному відділенні Нововолинської ЦМЛ, а ще троє хворих на коронавірус нововолинців   – на лікуванні   в обласній лікарні.

Уже встановлено більше 100 контактних осіб.

 

Заслухавши інформацію члени штабу з ліквідації наслідків НС

ВИРІШИЛИ ДОРУЧИТИ:

1.1.Морозу В.В. – директору КНМ «Нововолинська  ЦМЛ» :

  • терміново замовити не менше, як 600 захисних костюмів для медичних

працівників, оскільки на даний час на один день витрачається 30 штук;

  • постійно проводити дезінфекцію автомобілів швидкої допомоги.

1.2. Бучинському В.В. – в.о. начальнику НВ ВП ГУНП у Волинській області спільно із Жигалюк А.А. – директором ВУКГ  підготувати три блок пости на виїзді і в’їзді із міста Нововолинськ, а саме траса на Іваничі, Львів і Володимир-Волинський, забезпечити повне їх облаштування для можливого функціонування після Великодніх свят в разі загострення поширення корона вірусної хвороби у місті і введення надзвичайного стану у місті Нововолинськ.

1.3. Бучинському В.В. – в.о. начальнику НВ ВП ГУНП у Волинській області:

– перекрити рух до цвинтарю;

– забезпечити дезінфекцію автомобілів працівників поліції.

1.4. Бучинському В.В. – в.о. начальнику НВ ВП ГУНП у Волинській області – спільно із Саюк І.Л.- начальником Нововолинського міського відділом УДСНС України у Волинській області забезпечити виконання постанови Кабінету Міністрів України  від 11.03.2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із внесеними змінами та доповненнями) та виконання даного протокольного рішення, забезпечити широке анонсування інформації стосовно додаткових заходів серед населення.

1.5. Жигалюку А.А. – директору ВУКГ:

– проводити  санітарну обробку автомобільних доріг та тротуарів  із залученням відповідної спеціальної техніки.

1.6. Чайці О.І. – генеральному директору ЖКО:

– розробити графік дезінфекції під’їздів;

1.7. Мариніній Н.А. – завідувачу Нововолинським міськрайонним      відділом ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» :

– постійно інформувати штаб з ліквідації надзвичайної ситуації  про ситуацію, щодо кількості  інфікованих та хворих на корона вірусну хворобу.

– вжити заходів для встановлення контактних осіб;

– забезпечити своєчасне отримання результатів ПРЛ обстежень з обласного лабораторного центру;

– підготувати лист в обласний лабораторний центр про збільшення кількості обстежень у зв’язку із складною епідерм ситуацією.

  1. Враховуючи ряд вище вказаних факторів, мешканцям міста Нововолинська та селища Благодатного максимально обмежити перебування на вулицях та в інших громадських місцях включаючи церкви та території прилеглі до них;
  2. Рекомендувати суб’єктам господарювання, яким дозволена діяльність на період карантину (окрім аптек та АЗС) встановити наступний режим роботи на Великодні свята, а саме: в суботу 18 квітня 2020 року здійснювати діяльність до 20 год. 00 хв. та відновити роботу  19 квітня 2020 року не раніше 14 год. 00 хв.

 

Керівник робіт з ліквідації

надзвичайної ситуації                                                                 А.М. Сторонський