Відмова від обсервації тягне за собою адміністративну відповідальність

Про це повідомила заступниця голови облдержадміністрації Тетяна Щербак під час онлайн-брифінгу 15 квітня 2020 року.

Від 14 квітня на Волині розпочалася обов’язкова обсервація громадян, які повертаються з-за кордону. Таке рішення прийняте регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на виконання доручень центральних органів виконавчої влади.

Прийняття такого вимушеного рішення зумовлене необхідністю зменшення кількості контактів осіб, які перетинають кордон через пункт пропуску «Ягодин». Адже, як показала практика, не всі українці, у тому числі й волиняни, проявили себе як свідомі громадяни, та не дотримувались у повній мірі самоізоляції.

Відтак, усім громадянам, які вчора перетнули кордон, доведено до відома необхідність обов’язкової обсервації тривалістю 14 днів та підписання відповідної згоди.

«На осіб, які відмовилися від підписання згоди на обсервацію, поліція склала протоколи про адміністративне правопорушення, – зазначила Тетяна Щербак. – Усі вони перебуватимуть під жорстким контролем поліції на самоізоляції та змушені будуть сплатити штрафи відповідно до чинного законодавства»,

Тому обласна державна адміністрація звертається до волинян, які повертаються з-за кордону, з проханням відповідально поставитися до прийнятих владою рішень. Незважаючи на те, що примусова обсервація доставляє певні незручності та корегує ваші плани, саме вона допоможе мінімізувати контакти з оточуючими, а відтак, уберегти ваших рідних та близьких від ймовірного зараження, про це йдеться на офіційному сайті voladm.gov.ua

Обов’язкова обсервація осіб, котрі перетинають кордон, прийнята не лише в Україні, а й у більшості інших держав. Це світова практика, спрямована на протидію поширення коронавірусної хвороби на території країн.