Тема енергозбереження важлива для Нововолинська

Нововолинськ  є членом  Асоціації енергоефективних міст України. У листопаді 2012 року місто стало учасником європейської ініціативи «Угода мерів». У рамках  проекту  „Україна та Грузія в Угоді мерів” управлінням економічної політики та інвестицій міської ради ведеться робота з написання Плану сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року та базового кадастру викидів. Упродовж трьох днів у місті перебуває  Микола Гутник, експерт з енергозбереження та енергоефективності зі Львова.

У рамках відвідин Нововолинська він мав на меті дослідити п”ять енергозатратних  будівель бюджетного сектору для того, аби проаналізувати   їх стан   і визначити об’єм інвестицій для поступової їх реалізації.  Експерт  побував у ЗОШ №7, 2, 5 та Нововолинському центрі дитячої та юнацької творчості.
  Сьогодні  у залі засідань міської ради відбулася нарада з керівниками  згаданих установ. Її провів заступник  міського голови Едуард  Савік.    Микола Гутник  повідомив, що у  будівлях, які він відвідав, температурний режим бажає бути кращим, і головна причина – неефективність системи опалення. Вона потребує повної  реконструкції. Експерт надав рекомендації щодо збереження тепла за мінімальні кошти –  для зменшення ільфільтрації у вже встановлених металопластикових вікнах потрібно відрегулювати фурнітуру для   щільнішого прижиму стулки вікна до рами. За його словами альтернативним буде часткова заміна конвекторів, очищення їх від пилу, а також встановлення радіаторних фольгованих екранів. Це дасть змогу підвищити температуру в приміщенні.
-Енергозбереження –  важливе  питання сьогодення, на цьому наголошує Президент України, – сказав заступник міського голови Едуард Савік і підкреслив, – воно є надзвичайно актуальним і для громади нашого міста. Впровадження енергозберігаючих технологій  дозволить не лише покращити екологічну ситуацію, а й суттєво зменшити витрати на оплату енергоносіїв.
5-7 червня у місті Долина,  Івано-Франківської області  відбулися  заходи, ініційовані Асоціацією енергоефективних міст України, членом якої є і Нововолинськ.
Делегація із нашого міста у складі заступника міського голови Едуарда Савіка  та начальника управління економічної політики та інвестицій Василя Мигаса  взяла участь у Щорічній конференції Асоціації та навчальних семінарах для пілотних міст проекту підтримки підписантів Угоди мері. Нагадаємо, що у листопаді 2012 року місто стало учасником європейської ініціативи «Угода мерів», згідно з якою взяло зобов’язання до 2020 року на 20% скоротити викиди СО2 в атмосферу. Також в рамках даного проекту управлінням економічної політики та інвестицій ведеться робота з написання Плану сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року та базового кадастру викидів.

– Тема енергозбереження, на якій наголошує Президент України Віктор Янукович, є надзвичайно важливою і для громади нашого міста, а її впровадження дозволить не лише покращити екологічну ситуацію, а й суттєво зменшити витрати на оплату енергоносіїв, – підкреслив Едуард Савік, заступник міського голови.