Спільно з делегацією Європейського Союзу в Україні Нововолинськ реалізовуватиме заходи з Плану дій для сталого енергетичного розвитку міста!

30 грудня 2014 року міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков підписав грантовий договір з Європейською Комісією, відповідно до якої у місті впродовж 2015-2017 років буде втілюватися в життя проект під назвою “Перший крок у переході на використання відновних джерел енергії у місті Нововолинськ”, спрямований на реалізацію Плану Дій із Сталого Енергетичного Розвитку міста до 2020 року.

Грант на реалізацію проекту Нововолинська міська рада виборола в гострій конкурентній боротьбі з iншими містами-підписантами Угоди мерів в рамках спеціального двоетапного конкурсу проектних заявок від Європейської Комісії ” Регіональна Програма Сусідства для Сталих Міських Демонстраційних Проектів ” (СУДеП). Конкурс мав на меті підтримати міста в регіоні Східного Партнерства щодо практичного впровадження Планів Дій зі Сталого Енергетичного Розвитку, які були напрацьовані цими містами на початкових етапах реалізації добровільних зобов’язань, передбачених Угодою мерів, котру Нововолинськ підписав у 2012 році.

Загальний бюджет проекту становить 1 296 328,01 Євро, з яких сума гранту Європейського Союзу становить 1 037 062,41 Євро. Для забезпечення спів-фінансування проекту у розмірі 20% від загального бюджету будуть мобілізовані кошти міського бюджету. Проект буде реалізовано спільно із Управлінням економічної політики та інвестицій Нововолинської міської ради та ПО «Українська некомерційна енергетична агенція». Стартує проект вже 1 березня та триватиме 30 місяців – до 31 серпня 2017року. Проект досягне суттєвого скорочення викидів парникових газів у місті за рахунок впровадження енергоефективних технологій, використання відновлювальних видів палива та формування енергоощадної поведінки у жителів міста. В рамках проекту заплановано провести ряд заходів, основними з яких є такі: повна термомодернізація ЗОШ No7 (утеплення фасаду, заміна вікон та дверей, освітлення, встановлення сонячних колекторів та сонячних панелей), закриття котельні південно-східного району (закриття старої неефективної котельні та переключення навантаження на котельню 26 кварталу), прокладання тепломережі від котельні 26 кварталу до заводу із переробки твердих побутових відходів, який планується ввести в експлуатацію вже наступного року. Проектна діяльність передбачає проведення інформаційної кампанії з населенням з питань ощадного використання енергії.

Press-release Novovolynsk ua-page-001