Віктор Сапожніков: “Я відчув, що шахтарів почули”

На запрошення голови Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктора Турманова та керівника Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця міський голова Віктор Сапожніков був присутній на Всеукраїнській нараді працівників вугільної промисловості, що відбулася у Києві 25 лютого 2020 року за участю Президента України Володимира Зеленського.

Свої враження з приводу цієї зустрічі Віктор Борисович висловив на прес-конференціїї після повернення зі столиці.
На нараді йшлося про нагальні проблеми вугільної галузі. Це, перш за все, погашення наявних боргів із заробітної плати, припинення імпорту вугілля та електроенергії, здійснення відповідних розрахунків за відвантажену вугільну продукцію та ряд інших питань. До речі, зараз сума невиплаченого заробітку працівникам вугільної промисловості становить 1,1 млрд гривень.

-Це був крик душі. Фактично та вугільна галузь в Україні ліквідовується. Не виплачена заборгована заробітна плата державним вугільним підприємствам. Усі говорили, що купуємо вугілля та електроенергію за кордоном, не дбаємо про власні робочі місця . Якщо взяти Нововолинськ, то у нас працює майже чотири десятки промислових підприємств і ми створили тисячі робочих місць,-розповів Віктор Борисович.

Міський голова вважає, що потрібно змінювати стратегію енергетичної та економічної незалежності України, вернути вугіллю статус товару, бо воно не має цінності, адже собівартість росте, а продати вугілля нема кому. Сьогодні його чимало лежить на складах.

Віктор Сапожніков схвально відгукнувся щодо виступу Президента України, у якому Глава держави закцентував увагу на вирішенні нагальних питань галузі. Серед першочергових – закриття всіх боргів з виплати заробітної плати перед шахтарями у двомісячний термін.

Віктор Сапожніков зауважив, що Президент у своєму виступі згадав і про соціальну сферу. Також порушували питання діяльності збагачувальних фабрик.

Під час наради наголошувалося й на необхідності створення Державного комітету по вугільній галузі при Кабінеті Міністрів України.

-Такої наради   давно не пам’ятаю, щоб проводилася, був приємно здивований. Я відчув, що шахтарів почули, проблеми у всіх однакові. Ми не можемо ліквідовувати вугільну галузь. Шахту №10 треба добудовувати. Сподіваюся, що результат від наради повинен бути позитивний, – резюмував Віктор Сапожніков.

Відділ з питань інформаційної політики,
комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.