Затвердили додаткові протиепідемічні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19

На території м. Нововолинська та селища Благодатне рішенням виконкому від 16 березня 2020 року затверджено додаткові протиепідемічні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 .

Відповідно до цього документу утворено оперативний штаб з координації протиепідемічних заходів та оперативного реагування у випадках ускладнень епідситуації захворювання на COVID-19 у кількості 9 осіб.

 

Рішенням виконкому заборонено проведення усіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та ін.) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

У розпорядчому документі йдеться:

«З 17 березня 2020 року до закінчення карантину зупинити роботу таких об’єктів загального користування, незалежно від форми власності та підпорядкування, розташованих у м. Нововолинську та селищі Благодатному:

–    кінотеатрів, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;

–    дитячих розважальних центрів, майданчиків;

–    фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів;

–    усіх закладів торгівлі, крім продуктових та аптек;

–    торговельно-розважальних центрів та нічних клубів;

–    ринків, ярмарків та інших місць масової торгівлі;

–   ресторанів, закладів громадського харчування (крім роботи з доставки їжі), барів, кафе, дискотек, пабів в тому числі закладів харчування на автозаправних станціях;

–  закладів побутового обслуговування, а саме салонів краси, саун та лазень, косметологічних кабінетів, кабінетів масажів, перукарень, тату салонів та інше;

– стоматологічних кабінетів усіх форм власності, за винятком КНП «Нововолинська міська стоматологічна поліклініка» для надання невідкладної допомоги.

 

Для усіх підприємств, установ, закладів, що здійснюють торгівлю та обслуговування населення, встановити максимально допустиму одночасно кількість відвідувачів з розрахунку 15 кв. м на одного відвідувача.

Рекомендувати закриття підприємств, установ, організацій міста, а у разі неможливості їх закриття через безперервний виробничий цикл, дозволити їх роботу під особисту відповідальність керівника.

Релігійним громадам обмежити проведення богослужінь за великої кількості людей, запровадити дезінфекційний режим у храмах.

Власникам торговельних закладів, банків, поштових відділень та інших закладів забезпечити за допомогою розмітки в касовій зоні, та у разі необхідності на вході, між людьми в черзі відстань 1,5 метри, а також встановлення дезінфекторів для обробки продуктових корзин і візків. Видавати кожному відвідувачу одноразові рукавички, у разі неможливості забезпечити дезінфікатори на вході, здійснювати регулярне прибирання та дезінфекцію приміщень.

Суб’єктам господарювання, що здійснюють перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах, заборонити перевезення понад десять пасажирів одночасно в одному транспортному засобі.

Виконавчому комітету, його відокремленим структурним підрозділам, місцевим структурам органів влади та організаціям забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості – також роботи у режимі онлайн.

Відділу «Центр надання адміністративних послуг у м.Нововолинську» прийом громадян здійснювати лише з невідкладних питань по 2 людини за наступним графіком:

– понеділок – четвер – з 8.00 до 17.15;

– п’ятниця – з 8.00 до 16.00.

Щодня з 11.30 год. до 12.00 та з 14.30 год. до 15.00 год. проводити вологе прибирання та дезінфекцію приміщення (у визначений час прийом громадян не здійснювати).

Кожної години протягом 10 хвилин здійснювати провітрювання приміщення».

Цим рішенням зупинено прийом громадян з особистих питань у громадській приймальні виконавчого комітету міської ради.

Зобов’язано Нововолинське відділення поліції Володимир-Волинського відділу поліції ГУНП у Волинській області вживати заходи адміністративного впливу до власників закладів, які порушуватимуть карантинні умови.

Директору КНП «Нововолинська центральна міська лікарня» Морозу В.В. рекомендовано тимчасово припинити проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних;

вирішити питання перепрофілювання міської лікарні для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

Головному лікарю КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Попіці О.О. змістити акценти роботи сімейних лікарів, педіатрів по прийому громадян з ознаками респіраторних захворювань з поліклінік до відвідування їх вдома та комунікацію через засоби зв’язку (телефони).

Рішенням виконкому затверджено алгоритм взаємодії між КНП «Нововолинська центральна міська лікарня», КНП «Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги», Нововолинським міськрайонним відділом ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» і Нововолинським міським управлінням ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку коронавірусної хвороби (СOVID-19) на території міста .

Фінансове управління міськвиконкому зобов’язали передбачити виділення додаткових асигнувань на створення запасу діагностичних, лікувальних та дезінфекційних препаратів, експрес-тестів на наявність у крові імуноглобулінів до SARSCoV-2 та на підготовку госпітальних баз на випадок поширення захворювання.

За невиконання цього рішення керівники закладів, установ, організацій, незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інші суб’єкти підприємницької діяльності нестимуть персональну відповідальність згідно з чинним законодавством України.