У Нововолинську госпіталізований перший хворий, інфікований COVID-19

Вчора, 8 квітня 2020 року, у Нововолинську зареєстрований перший випадок коронавірусної інфекції. Про це стало відомо за результатами ПЛР-дослідження.

Перший заступник міського голови, секретар ради, керівник робіт з ліквідації наслідків НС Андрій Сторонський на засіданні штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації повідомив,  що хворий спочатку перебував на лікуванні у терапевтичному відділенні із пневмонією, згодом стан погіршився і пацієнта перевели у реанімацію й підключили до апарату штучної вентиляції легень. Сьогодні його стан стабілізувався, та, згідно алгоритму дій, чоловіка мають перевести до обласної клінічної лікарні.

Всі служби, які задіяні у ліквідації надзвичайної ситуації, зокрема, розповсюдження коронавірусної інфекції, працюють у посиленому режимі. Проведено роботу із встановлення контактів хворого з родичами, медичними працівниками, іншими хворими, які у той же час перебували на лікуванні у терапевтичному відділенні. На сьогодні виявлено 62 контактні особи, усім рекомендовано самоізолюватися та в разі появи симптомів респіраторних захворювань, телефонувати до  сімейних лікарів. Усім їм буде проведено ПЛР-тестування.

Там, де виявлені контактні особи проводиться дезінфекція під’їздів. Навдовзі дезінфікуватимуть тротуари та вулиці міста.

Крім того, 8 квітня до лікарні поступили ще двоє людей із явними ознаками коронавірусної інфекції. Вони разом із хворим, що має підтверджений діагноз, лікувалися у санаторії «Червона калина» на Рівненщині. Ще п’ятеро чоловік, які також повернулися із цього санаторію, перебувають на самоізоляції.

Із ознаками пневмонії до Нововолинської ЦМЛ у інфекційне відділення поступив мешканець Іваничівського району. Але цей випадок не пов’язаний із попередніми.

–Вкотре звертаюся до мешканців міста, – сказав Андрій Миронович, – ЗАЛИШАЙТЕСЯ ВДОМА, дотримуйтесь карантинних заходів, не збирайтеся в парках, не ходіть без причини по магазинах чи  просто прогулятися. Дотримуючись тих заходів, ми дамо шанс медикам працювати з тими людьми, яким дійсно вкрай потрібна допомога!

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.