Віктор Сапожніков: “Ніякої паніки. Працюємо далі”

Сьогодні, 15 квітня 2020 року, міський голова Віктор Сапожніков ініціював позачергове засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

– У Нововолинську зростає кількість хворих коронавірусною хворобою. Вже зафіксовано 19 випадків, зокрема, 7 – за останню добу. Збільшується й коло контактних осіб. Ми повинні робити все, що від нас залежить для того, щоб не допустити поширення цієї недуги у нашому місті, – зауважив Віктор Борисович.

Міська влада тримає на контролі питання забезпечення медперсоналу необхідними засобами захисту. За добу медичні працівники використовують близько тридцяти захисних комбінезонів, респіратори, рукавички. На думку Віктора Сапожнікова запаси необхідно постійно поповнювати, за необхідності будуть виділені додаткові кошти для їх придбання. Керівник міста доручив директору Нововолинської центральної міської лікарні Віктору Морозу протягом тижня придбати ще 600 одноразових костюмів.

До слова, наступного тижня до медичних закладів міста повинні надійти аналізатор крові та 200 експрес-тестів.

На засіданні штабу вели мову про посилення карантинних заходів у торгових закладах. Зокрема, наголошували на контролі за кількістю відвідувачів у магазині, на дотриманні відстані між покупцями в чергах, проведенні дезінфікації поверхонь, недопущення утворення черг, дотриманні інших протиепідемічних заходів.

Віктор Сапожніков наголосив на важливості недопущення масового скупчення людей у церквах під час Великодніх свят. З цією метою він звертається до громадян по можливості освячення Великодніх кошиків провести кожному вдома. Трансляція Служби Божої проводитиметься в онлайн режимі. У зв’язку із карантином провідна неділя перенесена на 6 червня 2020 року. Тож закликають мешканців міста та селища Благодатного не збиратись і не ходити зараз на кладовища.

Комісія рекомендує суб’єктам господарювання, яким дозволена діяльність на період карантину (окрім аптек та АЗС), встановити наступний режим роботи на Великодні свята, а саме: в суботу 18 квітня 2020 року здійснювати діяльність до 20 год. 00 хв. та відновити роботу 19 квітня 2020 року не раніше 14 год. 00 хв.

Якщо ситуація із захворюванням погіршуватиметься, то не виключена можливість щодо посилення заходів надзвичайної ситуації у місті, зокрема, встановлення на в’їзді та виїзді з міста блок-постів.

Члени штабу розробили план дій щодо дезінфікації квартир та під’їздів, у яких проживають хворі на коронавірус. Керівник робіт з ліквідації наслідків НС, перший заступник міського голови, секретар міської ради Андрій Сторонський вкотре закликає громадян лишатися вдома у Великодні дні.

– Враховуючи ситуацію, що склалася, це був би найвищий вияв любові до ближнього, бо тільки так можна розірвати ланцюжки контактів із хворими, – зазначив Андрій Сторонський.

Віктор Сапожніков звернувся до керівників структурних підрозділів: «Працюємо далі. Ви маєте бути взірцем. Ніякої паніки, ніяких песимістичних настроїв! Шукайте резерви, робіть все від вас залежне».

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.