Чи вийдуть з карантину нововолинські ринки

Сьогодні, 29 квітня, Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №211 від 11 березня 2020 року, якими впорядкував діяльність агропродовольчих ринків на період карантину.

Доцільність  їх відкриття  у нашому місті обговорили  на сьогоднішньому засіданні члени комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Нововолинську. Учасники    розглянули  вимоги, викладені у постанові  головного Державного санітарного лікаря України від 27 квітня 2020 року  щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках. Серед цих вимог:

  • допуск працівників до агропродовольчого ринку, продавців і відвідувачів на територію агропродовольчого ринку здійснювати виключно за навності вдягнутої медичної маски( у тому числі виготовленої самостійно)або респіратора та проходження безконтактного температурного скринінгу;
  • наявність на кожному вході (вїзді на територію агропродовольчого ринку диспенсерів з антисептиком;
  • кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території агропродовольчого ринку, не повинна перевищувати кількості, з розрахунку 1 покупець на 10 м.кв.торгівельної площі ринку;
  • відстань між робочими місцями продавців складає не менше 3 метрів, місця торгівлі обладнані захисними екранами між продавцями і покупцями із плівки або пластику;
  • проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекції всіх приміщень, включаючи стаціонарні торгівельні місця – в кінці кожного робочого дня;
  • відсутність неконтрольованої стихійної торгівлі на прилеглій до агропродовольчого ринку території;
  • забезпечення постійного інформування відвідувачів агропродовольчого ринку щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватись та щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19.

Директор  Нововолинського ринку Ігор Федоришин розуміє  відповідальність, яка лягає на нього, коли відкриють ринки. Він планує зібрати  актив і буде радитися, як забезпечити виконання вимог постанови головного Державного санітарного лікаря України. Центральний ринок  має ще й свою специфіку : продовольчо-промислову групу.

Міська комісія з питань ТЕБ та НС погодила алгоритм подальших дій. Міський голова поставив завдання керівникам усіх служб   надати свої пропозиції. Директору  Нововолинського  ринку   Ігорю Федоришину  доручено підготувати обґрунтування виконання вимог постанови головного санітарного лікаря із зазначенням терміну. Після цього Нововолинське міське управління головного управління Держпродспоживслужби  у Волинській області  повинно провести тестування робочих місць  на предмет відкриття ринку. Адже основною умовою роботи продовольчих ринків є рішення відповідного територіального органу Держпродспоживслужби про дотримання протиепідемічних вимог.

 

Варто зауважити, що на сьогодні ситуація із захворюваністю на коронавірус у місті залишається тривожною.

Нагадаємо, станом на 09.00 год.  29 квітня у Нововолинську зареєстровано 44 випадки захворювань нововолинців на Covid-19, які підтверджені лабораторно. З них шість  вже одужали. Два випадки –  летальні. Найбільш ураженою віковою категорією є люди від 50 до 79 років . Із усіх зареєстрованих випадків коронавірусної хвороби по місту – 12 серед медичних працівників.

Комісія з питань ТЕБ та НС вирішила виділити із резервного фонду 15 тисяч гривень на харчування працівників, які чергують на блокпостах, що функціонують на в’їздах і виїздах з міста .

«Здоров’я – найвища цінність.   Наше  завдання – не допустити поширення коронавірусної інфекції. І над цим  працюємо далі, – наголосив Віктор Сапожніков.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.