Виконком підсумував роботу міського господарства в осінньо-зимовий період

Підсумки роботи підприємств, організацій і установ в осінньо-зимовий період 2019-2020 роки та заходи щодо підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років розглянули першим на засіданні виконкому 21 травня. Начальник відділу будівництва, комунального господарства та газифікації Богдан Миронюк повідомив, що протягом опалювального періоду теплову енергію виробляли 6 котелень підприємства «Нововолинськтеплокомуненерго», працювало 9 теплових пунктів. Опалювалось 462 житлові будинки, 5 дошкільних навчальних заклади та 7 шкіл.

Він відзначив, що стабільна робота котельного обладнання і теплових мереж протягом опалювального сезону – це результат і показник якості проведення ремонтних робіт у літній період.

Доповідач повідомив, що підприємство розпочало підготовку до опалювального періоду 2020–2021 років. На наступний сезон «Нововолинськтеплокомуненерго» планує витратити 4 мільйони 70 тисяч гривень, які спрямують на ревізію та ремонт котельного обладнання, запірної арматури, заміну тепломереж протяжністю 663 м,з них на попередньо-ізольовані труби – 343 м, підготовку внутрішньобудинкових систем опалення житлових будинків. Також за кошти міського бюджету планується встановити 12 лічильників теплової енергії в житлових будинках.

Богдан Миронюк наголосив, що підприємством «Нововолинськводоканал» у рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проектом розвитку міської інфраструктури завершено роботи із заміни Південного і Північного водогонів.

Начальник відділу зауважив, що на капітальний ремонт житлового фонду у 2019 році освоєно 511,7 тис. грн. з міського бюджету, а на поточний – 353,9 тис. грн.

Виконано капітальний ремонт доріг на п’яти вулицях площею 3,35 тис м кв на суму 3112,8 тис. грн, а також поточний ремонт доріг на сімнадцяти вулицях міста площею 2,9 тис м кв на суму 1227,9 тис. грн. Ямковий ремонт проведено площею 3,8 тис. м кв на суму 2043,4 тис. грн. Зроблені роботи по нанесенню дорожньої розмітки на вулицях Нововолинська на суму 619,1 тис. грн. На заходи щодо підготовки техніки до роботи в зимовий період витрачено кошти в сумі 58,6 тис. грн.

Значна увага приділялася енергозбереженню. Завершено термомодернізацію ЗОШ №7, що відбувалася у рамках проекту «Перший крок у переході на відновлювані джерела енергії у м. Нововолинську», який фінансувався Європейським Союзом.

Богдан Миронюк наголосив і на проблемах, що стосуються  проведення опалювального періоду . Зокрема, актуальним залишається питання  розрахунків за енергоносії.  Так,   КП «Нововолинськтеплокомуненерго» боргує  за спожитий природний газ майже 37 мільйонів гривень. Основною причиною є заборгованість населення за спожиті послуги.   Не менш важливим  у наступному сезоні  є здійснення заходів з економії використання природного газу, в тому числі заміни його на альтернативні види палива, ощадливого використання енергоносіїв, встановлення будинкових лічильників обліку холодної води та теплової енергії, заміни теплових мереж на попередньо-ізольовані труби.

Підсумовуючи питання, радник міського голови, куратор комунальної галузі Володимир Рожелюк відзначив, що минулий осінньо-зимовий період комунальники працювали злагоджено і подякував їм за сумлінну роботу.

Міський голова Віктор Сапожніков закликав керівників підприємств активніше проводити роботу з населенням  щодо погашення заборгованості за спожиті енергоносії. За останній місяць найкраще  у цьому  напрямку спрацювало підприємство «Нововолинськтеплокомуненерго», а найгірше  –   «Нововолинськводоканал».

Важливе питання, на якому акцентував увагу міський голова – розрахунки за кредит Водоканалу. Тому рішенням виконкому керівника цього  підприємства зобов’язано здійснити заходи з акумуляції коштів  для погашення відсотків за кредитом Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Члени виконкому схвалили   Програму покращення функціонування центру обслуговування платників податків у м.Нововолинську на 2020 рік. Також внесли зміни до переліку адміністративних послуг через  Нововолинський ЦНАП. До 147 послуг додано ще 11, 10 з яких стосуються компетенції відділу   державного архітектурно-будівельного контролю міськвиконкому  та запроваджена ще одна комплексна послуга «є Малятко».

Загалом прийняли рішення із 15 питань.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.