За яких умов буде відновлено роботу міського транспорту та дитячих садків

20 травня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів». Згідно цього документу країна переходить до так званого адаптивного другого етапу виходу з карантину. Однак, Волинська область в числі тих регіонів, де   послаблення протиепідемічних заходів не відбулося. Таке рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.  Відповідно і у Нововолинську послаблювати карантинні заходи наразі не будуть.

-Нам вдалося зупинити зростання захворювання на коронавірус у нашому місті. Однак, в області перевищений показник захворюваності на 100 тисяч населення, – зазначив перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський на брифінгу 25 травня. – Аби перейти до послаблення карантину, звертаюся до громадськості  дотримуватися й надалі карантинних заходів, щоб не допустити поширення хвороби  у місті. У наступну п’ятницю заплановано засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації, де проаналізують рівень захворюваності. Якщо вона не зростатиме, тоді  і ми розглядатимемо можливість розпочати перевезення по місту із жорстким дотриманням протиепідемічних заходів: кількість пасажирів   не повинна перевищувати кількості   місць для сидіння, має бути соціальна дистанція, перебування у масках, не менш, як двічі на день санітарна обробка  транспорту.

Андрій Сторонський розповів, що під час зустрічі з перевізниками минулого тижня, вони погодилися на такі умови. Про збільшення  ціни за проїзд не йшлося. Як підкреслив перший заступник міського голови, можливо кількість пасажирів буде менша, але разом з тим значно зменшилась вартість пального. У цей непростий час перевізникам напевно не на часі   підвищувати вартість перевезень, адже   багато  мешканців, будучи на карантині, не працювали  і не отримували заробітної плати. Тому  робити це недоцільно.

Андрій Сторонський повідомив також, за яких умов можливе відновлення роботи   дитсадків.

-Зараз вивчаємо це питання.Найперше ми хочемо з’ясувати, яка кількість дітей перебуватиме у садочках. Щороку на літні канікули ми робили чергові групи. Якщо буде необхідність, тоді  з дотриманням протиепідеміологічних  норм формуватимемо групи та прийматимемо остаточне рішення, – сказав Андрій Сторонський.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.