У Нововолинській центральній міській лікарні робитимуть імуно-ферментний аналіз (ІФА) для визначення захворювання COVID-19

Про це повідомив перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський. Він зауважив, що шляхом ІФА-перевірки отримують більш точні дані за експрес-тестування. У випадку, коли методом ІФА-тестування в людини будуть виявлені антитіла, вона має здати зразок для ПЛР-діагностики.

Для потреб Нововолинської ЦМЛ вже замовили необхідні реагенти. Найближчим часом вони будуть доставлені.

ІФА-тестування будуть проходити: пацієнти із симптомами COVID-19/пневмонією; контактні особи; пацієнти, яким необхідна планова госпіталізація та/або операції; медпрацівники, які надають допомогу інфікованим на COVID-19; співробітники лабораторій, які працюють із зразками COVID-19; особи, які є працівниками патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які роблять розтин тіла та можуть контактувати із секреційними матеріалами; співробітники Нацполіції, Нацгвардії, Держприкордонслужби; інші медичні та фармацевтичні фахівці.

Для довідки: Центр громадського здоров’я МОЗ України зазначає, що імуно-ферментний аналіз — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом. Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.

Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба» (COVID-19).

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.