Володимир-Волинський місцевий центр: чого вдалося досягнути за 5 років

01 липня 2020 року місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги відзначатимуть п’ять років своєї діяльності. Для фахівців Володимир-Волинського місцевого центру ці п’ять років стали дуже результативними, змістовними і насиченими: є власні досягнення і здобутки, при цьому ключові пріоритети залишаються незмінними – це доступність, якість, ефективність, оперативність.

Протягом цих років місцевий центр долучився до створення шести бюро правової допомоги, розширив точки доступу громадян до правової допомоги шляхом створення мережі дистанційних та мобільних пунктів доступу до БПД, налагодив тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування, організаціями, установами, адвокатами, засобами масової інформації тощо.

Так, зокрема, упродовж п’яти років фахівцями місцевого центру було надано 25412 правових консультацій.

Вторинну правову допомогу, яка полягає у складанні документів процесуального характеру та представництві інтересів клієнтів, надано у 2628 випадках.

Задля забезпечення реалізації прав кожної людини на доступ до безоплатної правової допомоги, фахівці місцевого центру та бюро виїжджають у найвіддаленіші громади, проводять консультування у військових частинах, центрах зайнятості, лікарнях, центрах пробації та здійснюють адресні консультації за місцем проживання клієнтів.

Важливим напрямком діяльності місцевого центру є проведення правопросвітницьких заходів. Фахівцями центру було організовано та проведено 2107 заходів у різноманітних формах правової освіти: виховні години, лекції, презентації, круглі столи, тренінги, вуличне інформування тощо. На заходах розповсюджувались буклети та методичні рекомендації на правову тематику відповідно до інтересів цільової аудиторії.

Також за цей час було укладено 62 Меморандуми з органами місцевого самоврядування, в межах яких надано методичну допомогу. Результатом успішної взаємодії з ОМС є прийняття 20 місцевих програм надання безоплатної правової допомоги.

Команда Володимир-Волинського місцевого центру висловлює вдячність за довіру і партнерство своїм клієнтам, адвокатам, організаціям-партнерам, колегам усіх місцевих центрів та усім, хто надихає, підтримує та допомагає.