Фотоконкурс «Вікі любить землю»запрошує до участі

«Вікі любить Землю» – фотоконкурс, присвячений пам’яткам природи України. У 2020 році конкурс пройде з 1 по 31 липня. Переможці та найактивніші учасники отримають цінні призи, а найкращі конкурсні фото природи України будуть змагатися на міжнародному конкурсі.

Мета конкурсу «Wiki Loves Earth» – створення повноцінної бази фото об’єктів природно-заповідного фонду на території України під ліцензією для ілюстрування Вікіпедії та інших проєктів, а також привернення уваги до стану навколишнього середовища.

За попередні роки учасники подали на конкурс світлини понад 4 тисяч об’єктів природно-заповідного фонду України. Конкурсанти завантажили понад 80 тисяч вільних зображень, зроблених у національних природних парках, заповідних урочищах, заказниках, біосферних, природних заповідниках, на території пам’яток природи, ботанічних садів, дендрологічних та зоологічних парків. Це великий внесок у розвиток вільних знань, однак понад 50% пам’яток, що занесені до державного реєстру, досі не мають своїх фото у Вікіпедії.

За даними ГО «Вікімедіа Україна», на території Волинської області є понад 392 об’єкти природно-заповідного фонду. За 7 років проведення конкурсу було завантажено світлини 162 об’єктів області. Більше ніж половина природо-заповідних об’єктів ще непредставлена.

Участь у конкурсі можуть брати як професійні фотографи, так і любителі. Протягом липня всі охочі можуть подати світлини природних територій власного авторства, зроблені у будь-який період часу.

Переможцями конкурсу стануть 10 учасників, які наберуть найбільше балів за фотографування пам`яток, що зазначені у конкурсних списках. Також будуть відзначені конкурсанти, що сфотографують найбільше пам’яток у кожному з 27 регіонів України; при визначенні переможців у цих номінаціях перевага надаватиметься фотографіям об’єктів, що ще не були сфотографовані в межах конкурсу.

Журі також обере найкращі світлини кожного з 27 регіонів України та десять найкращих фотографій конкурсу. Переможці за кількісним внеском та автори найкращих світлин будуть відзначені цінними призами. Десять найкращих фото представлять Україну на міжнародному етапі.

Корисні посилання:

– детальніше з усіма умовами та регламентом конкурсу можна ознайомитися тут: http://wle.org.ua/rules/.

– списки пам’яток дивіться на цій сторінці: http://wle.org.ua/lists-of-sights/.

– cторінки конкурсу у соцмережах: facebook.com/wle.ua, instagram.com/wle_ukr.

З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертайтеся до організаційного комітету: wle@wikimedia.org.ua