Аби не допустити поширення коронавірусної інфекції

Сьогодні, 4 серпня 2020 року, міський голова Віктор  Сапожніков провів засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Першим розглянули питання про стан захворюваності на коронавірус  у Нововолинську.

Нагадаємо,  що наше місто за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 потрапило до “жовтої” зони. Загалом за весь період пандемії у Нововолинську  зареєстровано 249 випадків захворювання на Covid-19, які підтверджені лабораторно. 203 людини одужали. Маємо 9  летальних випадків. Останній трапився учора. Помер 91-річний пацієнт, котрий був уражений коронавірусною інфекцією та, крім того, мав   супутні захворювання . Він лікувався у реанімаційному відділенні. Висловлюємо щирі співчуття родині.

Віктор Сапожніков повідомив, що за минулу  добу в Нововолинську методом ПЛР підтверджено  11 нових випадків коронавірусної хвороби, більшість з яких  зафіксовані на ТзОВ «Володимирська  фабрики гофротари».  Ситуація із поширенням  COVID-19  на цьому підприємстві не може залишитися поза увагою. Зараз, за словами завідувачки Нововолинським міськрайонним відділом ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України»  Наталії Мариніної там зареєстровано 23 лабораторно підтверджені випадки. Усі хворі перебувають на амбулаторному лікуванні. На підприємстві працює 105 осіб. Під медичним спостереженням знаходиться більше ста контактних людей. Це переважно  працівники фабрики  гофротари, а також члени їхніх  сімей. Керівник  підприємства, якого запросили на засідання, не прийшов, посилаючись на зайнятість.

За результатами обговорення вирішили створити робочу групу, до складу якої увійдуть представники Держспоживслужби, відділу праці, санепідемстанції, Центру первинної медико-санітарної допомоги та інших служб. Ця група проведе рейди на предмет дотримання протиепідемічних заходів на ТзОВ «Володимирська  фабрики гофротари».  ЇЇ очолить заступник міського голови Олександр Громик.

Також члени комісії заслухали інформацію начальниці управління освіти Ольги Лакиш про стан готовності освітніх установ до початку нового навчального року.  Вона наголосила, що кожен навчальний заклад розробляє заходи, керуючись  протиепідемічними рекомендаціями, наданими МОЗ .

За словами очільниці галузевого управління, зараз йде звірка кошторисів, аби відшукати свої внутрішні резерви на придбання дезинфекторів, масок та інших засобів. За її словами, тільки на 2 місяці на це потрібно 344 тисячі гривень.

Не можемо розслаблятися. Треба вживати дієві заходи, аби не допустити поширення  небезпечної недуги у місті. І не забуваймо, що відповідальність за своє здоров’я та оточуючих людей лежить на кожному з нас, – резюмував Віктор Сапожніков.

 Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.