ПРОТОКОЛ засідання робочої групи з підготовки, виготовлення та встановлення пам’ятника загиблим учасникам Революції Гідності та воїнам антитерористичної операції

ПРОТОКОЛ

Засідання робочої групи з підготовки, виготовлення та встановлення пам’ятника загиблим учасникам Революції Гідності та воїнам антитерористичної операції

03 серпня  2020  року                                                                          м. Нововолинськ

Головував: Сапожніков В.Б. – міський голова

Присутні:Рожелюк В.Д., радник міського голови; члени робочої групи з підготовки, виготовлення та встановлення пам’ятника загиблим учасникам Революції Гідності та воїнам антитерористичної операції: Магдисюк В.А.- керуюча справами, Груй  С.Й.  – начальник відділу з питань інформаційної   політики, комунікацій    та програмно-апаратного забезпечення,  Вісьтак М.В.- начальник відділу містобудування та архітектури, Древінська Н.В.- головний спеціаліст відділу містобудування та архітектури, Кантор Т.М.- начальник Нововолинськеого Держгеокадастру, Гальчик С.М. – начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю, Демчук   В.І.- голова громадської організації «Незламні Нововолинці», представники ЗМІ.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1.Розгляд заяви ГО «Незламні Нововолинці».

 Виступили:

           1.Сапожніков В.Б., який повідомив, що 28.07.2020 року на його ім’я надійшло звернення від ГО «Незламні Нововолинці» з ініціативною вимогою встановити монумент воїнам-Героям, полеглим в боях на Сході України у сквері біля площі В’ячеслава Чорновола. І сьогодні, 03.08.2020 р., ми його вже розглядаємо (зауважив, що твердження про те, що 6 років розглядається це питання – не відповідає дійсності).   Він розповів, що у 2017 році  підписав розпорядження про створення робочої групи з підготовки, виготовлення та встановлення пам’ятника загиблим учасникам Революції Гідності та воїнам антитерористичної операції. Нагадав про результати першого засідання робочої групи, яке відбулося на початку 2018 року. Наголосив, що уже напрацьований варіант щодо визначення місця розташування у парку культури та відпочинку з боку входу від фонтану  на проспекті Перемоги. Там планували зробити благоустрій території:   гарний вхід, реставрацію сходів, викласти бруківку, облаштувати освітлення, а також зрубати сухі дерева і висадити дубову алею.

Сапожніков В.Б. наголосив, аби остаточно вибрати місце спорудження пам’ятника, доцільно розглянути два варіанти, врахувавши думку сімей загиблих наших земляків та громадськості.

 

      2.Демчук В.І., який звернув увагу на пришвидшення термінів встановлення пам’ятника загиблим Героям.

 

      3.Вісьтак М.В., який повідомив, що у 2017 році обласна рада внесла додаткові рішення до документів, визначених Постановою КМУ, що затверджують порядок  спорудження (створення) пам’ятників і монументів.  Він підкреслив, що рішення про спорудження (створення) пам’ятників і монументів державного значення приймаються   Кабінетом Міністрі України, а місцевого-місцевими органами виконавчої влади або місцевого самоврядування, якщо документи мають місцеве значення.   Затвердження і погодження ескізних проектів проводиться на конкурсній основі та  розглядається на засіданнях архітектурно-містобудівної ради із залученням Національної спілки художників України та Національної спілки архітекторів України.   Вісьтак М.В. розповів, що у 2018 році був розроблений проєкт рішення про організацію відкритого конкурсу на створення кращої пропозиції пам’ятника загиблим учасникам Революції Гідності та воїнам антитерористичної операції. У ньому було передбачено розташування монументу  у парку культури та відпочинку –  між спортивним майданчиком СОКу “Шахтар” та дитячо-юнацьким центром, нижче фонтану, де зараз знаходиться клумба.

Насамперед потрібно  остаточно погодити місце спорудження пам’ятника, аби внести відповідні поправки до ескізних проектів.

Кантор Т.М., який поінформував, що ділянка, яка виділятиметься для пам’ятника, матиме  значення  загального користування.  На неї не потрібно  буде виготовляти документацію, що значно спростить процедуру.

ВИРІШИЛИ:

1.Вісьтаку М.В. у  двотижневий термін,  дотримуючись вимог, визначених законодавчими актами, підготувати проєкт рішення на позачерговий виконком із врахуванням двох варіантів місця розташування пам’ятника: у парку культури та відпочинку з боку входу від фонтану  на проспекті Перемоги та  у сквері біля площі В’ячеслава Чорновола.

2.Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови, секретаря ради А. Сторонського.

 

Міський голова                                                                            В.Сапожніков

Секретар                                                                                       С.Груй