До Дня міста провели урочисту академію

У переддень  70-літнього ювілею міста   у міському Палаці  культури відбулася  друга  урочиста академія «Нововолинську – 70». Її ведучою була  директор Нововолинської ЦБС Світлана Кухарук.

Захід розпочали Гімном України.

 

А затим до присутніх з духовним словом і благословенням звернувся  митрофорний протоієрей, настоятель Свято-Духівського собору, декан Нововолинського деканату Степан Фульмес.

Міський голова Віктор Сапожніков поділився із присутніми спогадами дитинства,  розповів про розвиток і сьогодення міста. Згадав першобудівників міста, котрі у 50—60-х роках зводили нове місто на Волині.

 

Серед перших будівничих був і Василь Бусловський, якому довелося пройти важкими  воєнними дорогами  від Харкова до Будапешта. Навіть у свої 94 роки чоловік має світлу пам’ять, він залюбки   розповів  про те, як будував дорогу від Суходіл до Іванич, як з товаришами зводили не одне вугільне підприємство.

Спогадами про минуле поділився  ветеран шахтарської праці Богдан Нечай , у трудовій біографії якого  – усі шахтарські сходинки: від гірничого робітника до заступника директора шахти.   Тільки підземного стажу у нього  35 літ.

Заслужений працівник культури України , Почесний громадянин Нововолинська Олександр   Каліщук  під гучні аплодисменти виконав декілька власних пісень, які написав до ювілею міста.

На обличчях багатьох присутніх з’явилися сльози, коли на екрані сцени  висвітлилися  портрети тих, хто поліг на Майдані та на Сході України, захищаючи недоторканість наших рубежів.

Прослухали учасники урочистої академії відезвернення до нововолинців  Аркадія Естріна, котрий проживає   зараз   далеко від нашого міста, а Нововолинськ назавжди залишився у його серці. Також  у відеозапису прозвучало вітання  від давніх друзів   з міст-побратимів інших держав, які хоч і не змогли через пандемію взяти участь  у святкуванні, та душею   у ці дні поруч з нами.

Потому відбулася історико-краєзнавча академія  «Нововолинськ: від західних кордонів Древньої Русі до сучасної Європи», під час якої в режимі онлайн Юрій Диба презентував свою книгу «Батьківщина Святого Володимира. Волинська земля у подіях Х століття». Доповіді  відомих істориків, науковців, краєзнавців, в тому числі й місцевих, викликали неабияке зацікавлення та жваве обговорення.

На завершення заходу вперше на сцені міського Палацу культури прозвучав «Гімн Нововолинська», написаний спеціально до ювілею Іриною Мартинишин-Приступою                             у співавторстві з Юрієм Савраюком.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.