Комісія захищає права та інтереси дітей

На черговому засіданні комісії у справах захисту прав дитини розглянули шість питань.  Приступивши до розгляду першого, начальник служби у справах дітей зачитала зміст заяви, з якою звернувся 14-річний підліток з проханням позбавити його матір батьківських прав. Своє рішення мотивував тим, що мати не бере участі у його вихованні,  а цим займається бабуся. Члени комісії заслухали пояснення усіх сторін, ознайомилися із матеріалами обстежень служби у  справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,   освітнього закладу, де навчається юнак. Вирішили надати матері шанс  змінити   ставлення до виконання своїх батьківських обов’язків. Фахівці центру ССДСМ  взяли дану сім’ю під соціальний супровід. Служба у справах дітей взяла дитину на облік як таку, що опинилася у складних життєвих обставинах. Дане  питання повторно розглянуть  на комісії через 2 місяці.

Комісія  розглянула заяву  батька, котрий просить надати йому дозвіл, аби  влаштувати до інтернатного закладу з цілодобовим перебуванням двох своїх дітей з особливими освітніми потребами. Крім них він сам виховує ще трьох дітей.  На засіданні батько пояснював, що такого закладу, де б могли навчатися його діти, у Нововолинську  немає. Усі члени  комісії зійшлися на тому, що дітям краще зростати у сім’ї. Роз’яснили, що відповідне навчання для таких діток організоване в інклюзивно-ресурсному центрі, Нововолинській спеціальній школі   та за місцем проживання створені спеціальні групи в інших школах . Батько ж наполягав на своєму, тому рішення з цього питання вирішили відкласти на місяць, аби ретельно вивчити ситуацію.

Два питання порядку денного стосувалися підтвердження  місця проживання дітей для їх тимчасового виїзду за межі України. Члени комісії задовольнили прохання батька про збільшення часу побачень із сином. Також затвердили індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку в службі у справах дітей.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.