Пам’ятка про вибухонебезпечні предмети

Наявні ознаки вибухового предмету:

– наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

– наявність у виявленому предметі запаху бензину, газу, розчинника, паливно-мастильних матеріалів, хімічних речовин;

– наявність у виявлених предметів звуку працюючого годинникового механізму;

– наявність диму, що виходить з предмету;

– наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх предметів, закріплених дротом, шнурами тощо;

– транспортні валізи, коробки та інші предмети, залишені без нагляду власника в місцях з масовим перебуванням людей.

Під час виявлення підозрілого предмету: – негайно повідомте служби за тел.: «101», «102»; – не допускайте до місця знаходження підозрілого предмету інших людей, зберігайте спокій, не панікуйте та не приймайте поспішних рішень; – попередьте присутніх, що торкатися до небезпечних предметів не можна; – при можливості, позначте місце виявлення небезпечних предметів за допомогою підручних засобів; – до прибуття працівників правоохоронних органів забезпечте тимчасовий нагляд за виявленим предметом, дочекайтеся прибуття відповідних служб та вкажіть місцезнаходження підозрілого предмета.

Забороняється вчиняти дії, що можуть призвести до вибуху: – торкатися, пересувати та здійснювати звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив на підозрілий предмет, користуватись мобільним та іншим радіозв’язком; – самостійно відкривати та перевіряти підозрілі сумки, коробки, валізи; – розпалювати багаття, палити на невеликій відстані від виявленого предмету; – заливати виявлений предмет рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати.

Пам’ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці.

Бережіть своє здоров’я і життя!

 

Відділ надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення