Зміни щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки: роз’яснення

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюватиметься спільним рішенням Державної та регіональної комісій з питань ТЕБ та НС. Відповідні зміни до постанови щодо встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів ухвалив Кабінет Міністрів України на черговому засіданні, підтримавши ініціативу МОЗ. Про це повідомляють на сайті Волинської ОДА.

Документ, зокрема, передбачає, що «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 встановлюватиметься за спільним рішенням Державної та регіональної комісій з питань ТЕБ та НС у разі завантаженості більше 75 відсотків ліжок у закладах охорони здоров’я регіону протягом 5 днів підряд, або перевищення середнього по країні рівня захворюваності на COVID-19 (випадків на 100 тис. населення за 14 днів) більше ніж у 5 разів.

Окрім того, обмеження та їх кількість на території «червоної» зони також буде визначатися комісіями з переліку, що визначений постановою. Це може бути одномоментне закриття всіх сфер бізнесу або поступове обмеження певних сфер, які в даному конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби.

Зміни до постанови також стосувалися карантинних заходів, які торкнуться роботи освітніх закладів, дитячих садків та транспорту.

Відтак, саме спільним рішенням Державної та регіональної комісій з питань ТЕБ та НС буде заборонятися робота освітніх закладів на територіях «червоної» зони.

В адміністративних одиницях з «помаранчевим», «жовтим» та «зеленим» рівнями забороняється робота шкіл у разі, коли на самоізоляцію через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 відправлено більше ніж 50 відсотків класів.