У міській раді підписали Меморандум про співпрацю у сфері комплексної переробки твердих побутових відходів

Сьогодні, 24 вересня 2020 року, підписано Меморандум про співпрацю у сфері комплексної переробки твердих побутових відходів (далі – ТПВ) між виконавчим комітетом Нововолинської міської ради, в особі Віктора Борисовича Сапожнікова та представником ТзОВ “Екосфера плюс”.

Сторони заявили про наміри сприяти здійсненню заходів з переробки ТПВ та небезпечних відходів на території полігону Нововолинської міської об’єднаної територіальної громади, які у кінцевому результаті призведуть до екологічно безпечного зберігання, перевезення та утилізації відходів.

У рамках цього Меморандуму заплановано:
– встановлення на території полігону Нововолинської міської об’єднаної територіальної громади мобільної сортувальної установки з переробки ТПВ та небезпечних відходів;
– застосування екологічно-чистих технологій та забезпечення контролю за викидами у навколишнє середовище мобільної сортувальної установки під час її роботи;
– першочергове сортування та переробка сміття, яке знаходиться на полігоні;
– завантаження роботи такої мобільної сортувальної установки шляхом направлення усього обсягу ТПВ та небезпечних відходів, які фактично утворюються на території Нововолинської міської об’єднаної територіальної громади;
– створення умов для реалізації роздільного збирання побутових відходів;
– затвердження  або внесення змін до вже діючої місцевої програми поводження з відходами на території Нововолинської міської об’єднаної територіальної громади.

Співпраця виконавчого комітету Нововолинської міської ради та ТзОВ “Екосфера плюс” буде направлена на зменшення накопичення твердих побутових відходів на території полігону шляхом його сортування. В подальшому ці продукти планується відправляти на повторну переробку чи використовувати як паливні елементи.  Також, авдяки використанню спеціальних технологій, з органічних відходів виготовлятимуться органічні добрива.
Реальним прикладом ефективності даної технології є будівництво сміттєпереробного комплексу у м. Іллінці Вінницької області.