Як стати орендарем комунального нерухомого майна Нововолинської міської об’єднаної територіальної громади з 01.10.2020 року

Шановні потенційні орендарі!

Відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» №157-ІХ від 03.10.2019 року (надалі – Закон), та Порядку передачі в оренду державного та комунального майна (надалі – Порядок), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання оренди державного та комунального майна» № 483 від 3 червня 2020р., змінено  процедуру передачі в оренду комунального майна.

Відтепер, потенційний орендар – фізична або юридична особа, яка виявляє бажання взяти в оренду комунальне нерухоме майно Нововолинської міської об’єднаної територіальної громади, орендодавцями якого є  балансоутримувачі комунального майна Нововолинської міської ради, може зробити це одним із наступних способів:

 

  1. Взяти участь в аукціоні на право оренди об’єкта комунальної власності, включеного до Переліку першого типу, який оголошено в електронній торговій системі Прозорро.Продажі (надалі – ЕТС).

Інформація про оголошені аукціони допублікована за посиланням.(Жителю міста/ Економіка/Комунальне майно/оренда/оголошення про наміри передачі майна в оренду)

Для участі потенційний орендар подає в ЕТС заяву на участь в аукціоні в електронній формі та документи згідно з переліком. (документ 1)

  1. Суб’єкти, які згідно із ст. 15 Закону мають право на оренду майна без проведення аукціону за зазначеним в інформаційному повідомленні цільовим призначенням, мають право подати в ЕТС заяву на оренду відповідного об’єкта оренди відповідно до оприлюдненого інформаційного повідомлення про передачу об’єкта оренди без проведення аукціону.

Інформаційні повідомлення про передачу об’єктів оренди без проведення аукціону опубліковано за  посиланням (Жителю міста/Економіка/комунальне майно/ оренда/оголошення про наміри передачі майна в оренду)

Зразок заяви (документ 2)

Перелік документів (документ 3)

 

  1. Подати в ЕТС заяву шляхом заповнення електронної форми на оренду майна, включеного до Переліку першого або другого типу.

Переліки оприлюднені за посиланням/(Жителю міста/Економіка/комунальне майно/ оренда/переліки першого та другого типу)

Заява на оренду майна, включеного до Переліку першого типу, подається якщо об’єкт оренди було включено до Переліку першого типу не за заявою потенційного орендаря або у випадку, коли потенційний орендар бажає подати свої пропозиції щодо строку оренди такого об’єкта.

Зразок заяви (документ 4)

Заява на оренду майна, включеного до Переліку другого типу, подається потенційним орендарем, визначеним ч.1 ст. 15 Закону, якщо об’єкт оренди було включено до Переліку другого типу не за його ініціативою або у випадку, коли потенційним орендарем є особа, визначена ч.2 ст. 15 Закону.

Зразок заяви (документ 2)

Перелік документів (документ 3)

 

  1. Звернутись з заявою в електронній формі через ЕТС до балансоутримувача комунального майна Нововолинської міської ради з заявою про включення визначеного об’єкта комунальної власності до одного з Переліків (якщо об’єкт не включено до жодного з Переліків):

– до Переліку першого типу (переліку об’єктів, що передаються в оренду на аукціонах) – якщо заявником є особа, не зазначена в ч.1 та ч.2 ст.15 Закону

Зразок заяви (Документ 5)

– до Переліку другого типу (переліку об’єктів, що передаються в оренду без проведення аукціону) – якщо заявником є особа, зазначена в ч.1 та ч.2 ст.15 Закону

Зразок заяви (Документ 6)

Перелік документів (Документ 3)

 

УВАГА! Не можуть бути орендарями комунального майна особи, на яких поширюються обмеження, встановлені ч.4 ст.4 Закону. Усі потенційні орендарі разом з заявою щодо оренди та доданими до неї документами, зобов’язані надати інформацію про їх відповідність вимогам Закону до орендарів комунального майна за формою:

для фізичних осіб (документ 7)

для юридичних осіб (документ 8)