У міській лікарні встановили сучасне рентгенологічне обладнання

Нещодавно міська лікарня отримала два нові цифрові рентген-апарати. Один із них – пересувний – вартістю 4 млн 600 тис грн, купили спонсори – АТ «Укргазвидобування». Його облаштували у хірургічному корпусі Нововолинської ЦМЛ. Інший – стаціонарний, який вартує 2 млн 700 тис грн, придбали за кошти міського бюджету і встановили на першому поверсі поліклініки. Таке медичне устаткування особливо необхідне в умовах цьогорічної пандемії коронавірусу.

Цими днями міський голова Віктор  Сапожніков, його перший заступник, секретар ради  Андрій Сторонський і радник міського голови Володимир Рожелюк побували у медзакладах, де оглянули сучасне устаткування й ознайомилися з принципом їхньої дії.

Як сказав завідувач  рентгенологічним відділенням Валерій Ждань, нові рентген-апарати – сучасні та досить високої якості. Використання такого обладнання дозволить покращити якість рентгенодіагностики та зменшить променеве навантаження на пацієнта, а також дасть можливість робити знімки в операційній, в приймальному та реанімаційному відділеннях. Рентген-апарати в автоматичному режимі визначатимуть дозу опромінення,яку отримав пацієнт при рентгенообстеженні.

-Пересувний рентгенівський апарат 2020 року випуску, він  дозволяє робити знімки пацієнтам у палатах стаціонару та в операційному блоці. Немає ніякої плівки, фотолабораторії, проявлення, як це робилося раніше. Використовуються сучасні технології. Обстеження триває 3-4 хвилини. У результаті отримуємо дуже якісні знімки, – сказав лікар.

Валерій Ждань також розповів і про принцип роботи рентгенологічного апарата у поліклінічному відділенні. Наголосив, що апарат дуже надійний. Знімок можна зробити як у стоячому, так і в лежачому положеннях.

Завідувач рентгенологічним відділенням продемонстрував робочі місця лаборанта та лікаря-рентгенолога.

Оглянувши нове обладнання, Віктор Сапожніков зазначив, що з року в рік матеріально-технічна база Нововолинської лікарні значно покращується.

-Задоволений, що в нашій опорній лікарні ведуться ремонтні роботи, закупляється сучасна апаратура. Нове обладнання,яке придбали нещодавно,- дорого вартісне, але вкрай необхідне. Таких апаратів 3 у Волинській області:2 – в обласних установах та 1 – в Нововолинську.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.