Перевірте свою «цифрову грамотність» у додатку Дія. Цифрова освіта

Сучасне життя складно уявити без цифрових технологій. Для вирішення проблем та здобуття знань усі використовують ресурси, інструменти, процеси і системи, які відповідають за оцінювання інформації, отриманої через медіа-ресурси.

Міністерство цифрової трансформації у додатку Дія. Цифорва освіта презентувало національний тест на цифрову грамотність громадян.

Питання тесту зосереджені на виявлені загального рівня цифрової грамотності, прогалини у цифрових навичках та орієнтують, які саме компетенції варто вдосконалити.

Іспит передбачає перевірку базових знань та навичок із цифрової грамотності  у 6 сферах:

  1. Основи комп’ютерної грамотності.
  2. Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними.
  3. Створення цифрового контенту.
  4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.
  5. Безпека у цифровому середовищі.
  6. Вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

Кожна із цих сфер знань охоплює 5 компетентностей. Цифрограм пропонує учасникам тестування дати відповідь на 90 запитань. Приблизна тривалість проходження тесту 30-40 хвилин.

Кожен учасник тестування отримає електронний сертифікат із засвідченням загальної цифрової грамотності, кількістю балів в цілому та окремо за кожною сферою компетентностей.

Пройти національне тестування можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/digigram

Деталі:

https://bit.ly/3ek0InB

До слова, на національній онлайн-платформі Дія. Цифрова освіта у безкоштовному доступі розміщено 36 освітніх серіалів, які зорієнтовані на покращення цифрової грамотності за окремими сферами.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення