Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

У період з 25 листопада по 10 грудня триватиме щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства сім’ї, протидії торгівлі людьми і жорстокого поводження з дітьми та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків. Україна приєдналась до акції «16 днів проти насильства» у 2001 році.

Щороку  більш  100 країн світу долучаються до акції заради збільшення розуміння та обізнаності людей щодо усіх форм насильства.

Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок – 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі  дати:

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день інвалідів;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних в Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

Акцію символізують стрічки:

біла стрічка – символ проти всіх форм насильства над жінками;

синя стрічка – міжнародний символ захисту дітей від насильства у всіх його проявах;

червона стрічка – символ боротьби зі СНІДом;

жовта стрічка – символізує солідарність з людьми, які потерпають через порушення їхніх прав і свобод.