У намірах влади – розробити проєкт по децентралізації теплових носіїв

Важливим для міста залишається питання переведення  дво- та триповерхових будинків у Нововолинську  на  індивідуальне опалення.  А таких будівель у нашому місті – майже 70. І необхідно переконати власників помешкань, що індивідуальне опалення  вигідно  обом сторонам.

Свої міркування з цього приводу висловив  міський голова Борис Карпус  9 грудня на зустрічі з представниками місцевих ЗМІ. За  його словами, спільне бачення у вирішенні цього питання з директором КП «Нововолинськтеплокомуненерго» Олександром Мотикою  є.  З ним уже відбулося  кілька зустрічей, на яких  говорили і про  індивідуальні теплові пункти.

Борис Карпус розповів, що у намірах – розробити проєкт по децентралізації теплових носіїв.

Комплексне бачення напрацьовано. Ми хотіли б  заручитися підтримкою міжнародних донорів, наприклад НЕФКО або GIZ, які виділяють кошти на технічну допомогу, залучити експертів і написати економічно обґрунтований стратегічний план на 5-10 років. Цей документ слугував би дороговказом, куди ми можемо вкладати кошти і наскільки ефективно будемо це робити, – зазначив Борис Карпус. – Крім  донорських та кредитних коштів, хочемо залучати кошти підприємств  і населення, міського й державного бюджетів.

Як зазначив міський голова, ця система має бути максимально оптимізована. У  стратегічному плані буде враховано все: індивідуальні теплові пункти, перехід на індивідуальне опалення у дво- та триповерхових будинках, альтернативні види палива, де зараз котельні в оренді.

Ми хочемо, щоб люди платили за фактично використані  теплоносії,  а зекономлені  кошти могли б витрачати у місцевих магазинах, таким чином буде збільшуватися база оподаткування малого й  середнього бізнесу. У цьому –  наше головне  завдання, – резюмував Борис Карпус.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.