Депутати підготували звернення до центральних органів влади щодо критичної ситуації на вуглевидобувних підприємствах Волині

14 грудня на сесійному засіданні міська рада ухвалила рішення направити звернення депутатів міської ради до Президента України, Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора України та т.в.о. міністра енергетики України з вимогою про вжиття негайних заходів щодо критичної ситуації на вуглевидобувних підприємствах Волині.

-Ми, депутати Нововолинської міської ради, представляючи інтереси громади нашого шахтарського регіону, глибоко стурбовані ситуацією, що склалась навколо вуглевидобувних підприємств Нововолинська. Уже декілька днів відбуваються акції протесту працівників. Працівники чітко висловлюють свої вимоги, які зумовлені збільшенням заборгованості заробітної плати з серпня по листопад включно, що становить 85,7 млн. грн. Також вони обурюються неефективним управлінням та використанням коштів на ремонт та модернізацію гірничого обладнання,  – йдеться, зокрема, у  зверненні.

З метою недопущення соціального вибуху  гірники просять виплатити в повному обсязі заборговану заробітну плату,  не допускати відключення вугільних  підприємств від електропостачання, ні в якому разі не закривати вуглевидобувні підприємства ДП «Волиньвугілля», зокрема: ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» і ВП «Шахта  Бужанська», передбачити фінансування на розвиток  Волинських копалень, недопустити масового скорочення працівників на шахіті №10, розробити програму реорганізації вугільних підприємств, а також  врахувати  ряд інших вимог.