Деякі питання надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

 

  • Кабінет Міністрів України постановою № 1180 від 25.11.2020 року затвердив новий порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
  • Одноразова натуральна допомога «пакунок малюка» надається на дітей, народжених починаючи з 24 жовтня 2020 року включно.
  • «Пакунок малюка» видається закладом охорони здоров’я за місцем народження дитини або структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання отримувача у разі:

– відсутності «пакунка малюка» в закладі охорони здоров’я;

– народження дитини за межами України;

– народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я.

  • У таких випадках заклад охорони здоров’я видає отримувачу:

–   довідку про те, що «пакунок малюка» не видано у зв’язку з   його відсутністю;

– документ, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, а у разі коли заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження дитини видається медичною консультативною комісією.

  • Заяву про отримання натуральної допомоги «пакунок малюка» необхідно подати не пізніше ніж 30 календарних днів з дня народження дитини, а для дітей, які народжені поза межами закладу охорони здоров’я або за межами України заяву можна подати протягом 1 року з дня народження дитини.
  • А у разі неотримання «пакунка малюка» протягом 30 днів з дня народження дитини з поважних причин, отримувач має право звернутись із заявою для отримання грошової компенсації, за умови вчасного звернення за отриманням натурального «пакунка малюка».

УСЗН виконавчого комітету Нововолинської міської ради.