Невід’ємна частина роботи сучасної бібліотеки

Працівники бібліотек Нововолинської громади активно відгукнулися на ініціативу міської ради брати участь у проектній роботі. Вони вважають, що участь у грантах – невід’ємна частина роботи сучасної бібліотеки. Зокрема, колектив давно співпрацює в цьому питанні з Українським культурним фондом і вже здобув перемогу.

Відрадно, що нещодавно саме проєкт Нововолинської центральної міської бібліотеки «Культура в часи кризи: інституційна підтримка» було відібрано для фінансування цим фондом. До слова, бібліотекарі підготували десять заявок, три з яких повністю готові до подання, а решту доопрацьовують, аби до 14 січні цього року також відправити для розгляду в Український культурний фонд.

Ми не обмежені у кількості подачі заявок для участі у проєктах Українського культурного фонду, – розповіла заступниця міського голови Юлія Лефтер. – Чим більше їх подамо, тим більше матимемо шансів потрапити до другого туру та отримати перемогу в грантовій програмі.

Вже готові до подання заявки у програмі «Культура плюс». Лот 1. «Вулична культура. Книжкова толока Нововолинськ читає»; у програмі «Інноваційний культурний продукт». Лот 7. «Урбаністика та публічні простори «Медіатека на Дружби, 17»; програмі «Інклюзивне мистецтво». Лот 3. «Інклюзивне суспільство. Бібліотека на Дружби, 17 без обмежень».

Працівники книгозбірень креативно підійшли до підготовки та участі у проєктах. Є бажання та ідеї, як перетворити бібліотеку на сучасну територію для творчості, встановити нові меблі, мультимедійне обладнання, запровадити практику бібліотеки-клубу, де читачі за горнятком кави, могли б спілкуватися, ділитись враженнями від прочитаного, а ще – створити бібліоняню  – проєкт, який передбачає створення простору для мами і дитини.

До слова, у Центральній міській бібліотеці Нововолинської ЦБС вже мають досвід перемоги у державній грантовій програмі. Восени 2020 року працівники книгозбірні отримали можливість придбати фототехніку та студійне освітлення. У планах – знімати сюжети про нові книги, які надходять у бібліотеку, а також ведення відеоблогу про нововолинців, які захоплюються читанням книг.

Відрадно, що творчий процес триває і до нього залучені усі бібліотекарі, ми проводимо з ними щотижневі зустрічі, аби спільними зусиллями забезпечувати сприятливі умови для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу нововолинців, – зазначила Юлія Олександрівна.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.