У грудні робоча група обстежила діяльність 40 суб’єктів господарювання

 Сьогодні легалізація зайнятості населення є одним з пріоритетних завдань як на державному, так і на місцевому рівнях. Адже через тіньовий ринок зайнятості місто втрачає тисячі гривень несплачених податків. А це – кошти для ремонту доріг, соціальних установ, шкіл, лікарень та надання широкого спектру послуг, якими користуються мешканці нашого міста.

На жаль, відносини між роботодавцем та найманим працівником не завжди відповідають нормам чинного законодавства. Для координації цієї роботи в місті працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Головною метою робочої групи є проведення комплексних заходів, спрямованих на зменшення правопорушень у сфері праці в частині легальної зайнятості на території міста.

У грудні 2020 року робочою групою було проведено 7  рейдів, під час яких обстежено діяльність 40 суб’єктів господарювання. З них – у шести підприємців виявлено нелегалізовані трудові відносини. На даний час легалізовано працю 6 осіб.

Загалом,  минулого року  проведено 54  рейди, обстежено 491 суб’єкт господарювання, виявлено 82 працівники, які працювали без належного оформлення трудових відносин, легалізовано працю 84 осіб: укладено 55 трудових договорів між роботодавцем та найманою особою та зареєстровано 29 фізичних осіб-підприємців.

Торік  спеціалісти відділу з питань праці виконавчого комітету Нововолинської міської ради  з 51 роботодавцями провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо найбільш ефективних способів додержання норм законодавства з питань оформлення трудових відносин. За результатами цієї роботи було працевлаштовано 49 працівників.

Робота з контролю за додержанням законодавства про працю триватиме і надалі. Тож працедавцям варто подбати про легалізацію робочої сили завчасно.

Відділ з питань праці.