У найближчій перспективі – формування стратегії розвитку міської територіальної громади

Формування стратегії  розвитку міської територіальної громади–такий напрямок  на найближчу перспективу окреслив міський голова Борис Карпус, здійснивши поїздку зі своїми заступниками та депутатами у львівську мерію наприкінці грудня минулого року. Про це він повідомив на пресконференції 5 січня 2021 року.

Розвиток туризму і IT-технологій – це те, що можна почерпнути у сусідів. А ще такі напрацювання – співпраця з бізнесом та залучення інвестицій. У цьому напрямку львів’яни мають великий досвід. Можна багато перейняти, ознайомившись з діяльністю  Інституту міста та центру підтримки підприємства у місті Лева. Звичайно, як зазначив міський голова,  Нововолинськ не може конкурувати з обласним центром, але вже сьогодні ми маємо що запропонувати потенційним інвесторам. Це, зокрема, земельні ділянки та вже зареєстрований індустріальний парк.

За словами  Бориса Капруса, важливо не тільки написати стратегію розвитку міста, а й впровадити її, аби відчути реальні зміни.

-У березні розпочнемо процес написання. Незважаючи на це, що ми як орган місцевого самоврядування поставлені у певні регуляторні рамки, будемо намагатися працювати творчо, використовуючи різні форми та методи: пресконференції, зустрічі, презентації. У нас має бути якісний продукт і сервіс.  Інвестор повинен відчути повне сприяння  і у максимально стислі строки йому необхідно надати усі послуги. Цим буде займатися спеціальний відділ у виконавчому комітеті Нововолинської міської ради, – розповів Борис Карпус.

Міський голова наголосив, що йому видалися цікавими плани мера Львова Андрія Садового щодо переосмислення підходів до освіти. Суть у тому, аби менше використовувати Google сторінки, а більше виховувати творчих особистостей. З цією метою розвивати творчі навики  підростаючого покоління шляхом їх участі у різноманітних гуртках, турнірах, клубах, факультативах.

-На прикладі львів’ян ми переконалися, що творчі напрямки потребують інвестицій. Загалом поїздка до Львова   предметна і результативна і ми «зарядилис», тепер це важливо втілити у стратегічному плані розвитку нашої громади, – сказав  Борис Карпус.

У контексті розповіді про формування стратегії розвитку міський голова розповів про зустріч його заступниці Юлії Лефтер з послами франкомовних країн, перед якими вона презентувала наше місто.

Щодо остаточного  завершення і публічного  представлення стратегічного плану, це буде зроблено після експертної оцінки  фахівцями. З цією метою ведуться перемовини з представниками програми USAID «Конкурентноспроможна економіка України».

Борис Карпус  зазначив, що наразі є кілька пропозицій стосовно вирішення питання із утилізацією відходів. Незважаючи на те, що діюче сміттєзвалище може функціонувати ще три роки, вже зараз потрібно думати, яким чином  сортувати і переробляти сміття. З огляду на невеликі його об’єми, сподіватися на «серйозного» гравця не доводиться. Тому  проводитимуть тендери і конкурси. Наразі дві фірми  хочуть конкурувати за наше сміттєзвалище. Міський голова висловив сподівання, що за рік-два  проект має запрацювати.

Борис Карпус акцентував увагу  на питанні налагодження тісної співпраці із сусідніми ОТГ. За його словами, досягнута домовленість щодо спільних проєктів із  містом Володимир-Волинським. Зокрема, планують створити інформаційний портал. Також точки дотику у багатьох важливих напрямках  шукатимуть із Поромівською, Павлівською, Литовезькою та Іваничівською ОТГ. Адже  є чимало  спільного, яке потребує вирішення: розширення території під кладовище, профілакторій «Шахтар», пасажирські перевезення, дачні ділянки тощо.

Головне, як зазначив Борис Карпус, діалог розпочато і  його будуть продовжувати.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.