Тарифи на теплопостачання та режим роботи КП «Нововолинськтеплокомуненерго» в період погіршення погодніх умов

Сьогодні, 15 січня, відбулася пресконференція директора КП «Нововолинськтеплокомуненерго» Олександра Мотики з місцевими ЗМІ. Говорили про нові тарифи на теплопостачання та заборгованість населення перед підприємством.

За словами керівника Олександра Мотики, у липні 2020 року«Нововолинськтеплокомуненерго» розробило тарифи на теплову енергію, де було закладено вартість енергоносіїв в розмірі 5152, 60 грн за 1 тис кубометрів.
Станом на грудень 2020 року ціна газу склала – 7797, 26 грн. Тобто підвищилася на 51%. За 2020 рік вартість електроенергії зросла на 18%. Через це підприємством було розроблено нові тарифи на теплову енергію, які виносилися на розгляд виконавчого комітету Нововолинської міської ради.
Вартість теплопостачання для населення становитиме 2140 грн, для бюджетних організацій та інших споживачів – 2167 грн, для релігійних організацій – 2118 грн. Відповідне рішення виконкому прийняте, і з січня цього року будуть застосовувати нові розцінки, окрім тарифу для населення. Він залишається без змін на рівні 1872 грн до моменту затвердження нових договорів зі споживачами.

Станом на 1 січня 2021 року борг населення перед КП «Нововолинськтеплокомуненерго» становить 45 мільйонів гривень. У свою чергу заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий природній газ – 52 мільйони гривень.

Рівень оплати споживачами послуг досить низький. Зокрема, за жовтень надійшло – 32% оплати, у листопаді – 41%, у грудні – 63%.

На сьогодні серед користувачів налічується близько 300 боржників, які сумарно заборгували підприємству близько 9 мільйонів гривень. У період карантинних обмежень їм надсилаємо повідомлення, а юридичний відділ КП передає справи на розгляд суду.

Як наголосив Олександр Мотика, левова частка коштів, які сплачують користувачі за отримані послуги, витрачається на оплату енергоресурсів. Решта – на заробітну плату працівників та проведення планових, ремонтних робіт в теплових мережах: метрологічні роботи, повірки, промивка систем будинків тощо.

За словами директора підприємства, працівники готові до погіршення погодніх умов, зниження зовнішньої температури. Цілодобово працює диспетчерська служба та бригада слюсарів, яка виїжджає на виклики. Наполегливе прохання до жителів: при виявленні будь-яких витоків води в теплоносіях, при заповітрюванні батарей – негайно повідомляти диспетчерську службу за телефоном 3-27-32.

Варто відзначити, що в трьох багатоквартирних будинках нашого міста вже встановлені індивідуальні теплові пункти, а також проведена термомодернізація фасадів. Це дозволяє жителям вдвічі економити при сплаті за теплопостачання.