Українські кіборги живуть у нашій пам’яті

Сьогодні, 16 січня, в Україні відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Нагадаємо: оборона цього об’єкта тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. За   незламний дух та стійкість українських військових назвали кіборгами.

Донецький аеропорт – це великі втрати і зразок  мужності й героїзму його захисників. Серед них був і наш земляк – командир 1-го відділення 3-го аеромобільно-десантного батальйону Вадим Демчук.

«Із 13 на 14 січня 2015 року він разом із 19 десантниками прорвався на територію ДАПу. Бійці тримали оборону до 20 січня. Того дня новий термінал бойовики зруйнували вщент, майже всі захисники полягли. Останній раз Вадим зателефонував вранці 20 січня. Нашому синові було 39…» — не один раз розповідав про той важкий момент батько нововолинського «кіборга».

На честь загиблого героя   у Нововолинському ліцеї №8  та у ДНЗ ”Нововолинський Центр професійно-технічної освіти”, де він навчався,  а також на фасаді будинку, у якому проживав, встановлені меморіальні дошки.

За свій подвиг Вадим Демчук удостоєний багатьох високих відзнак, у тому числі й «Народного Героя України». Також йому посметно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Нововолинська» і «Почесний громадянин Волині».

 Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.