29 січня – День ветеранів пожежної охорони: рятувальник Олександр Шворак поділилась своїми спогадами

29 січня в Україні вшановують ветеранів та пенсіонерів пожежної охорони. У селищі Лудин, що неподалік Нововолинська, мешкає Шворак Олександр Олександрович 1965 р.н., який працював у 5-й ДПРЧ міста Нововолинськ.

Пожежній справі Олександр Шворак  присвятив 27 років і 6 місяців свого життя.

Зустрічаємося із Олександром Олександровичем Швораком у 5-й Державній пожежно-рятувальній частині міста Нововолинськ. Колись він й сам працював тут командиром відділення.

«За роки служби траплялося різне, але найважче було, коли пожежа виникала у багатоповерхівках та у підвалах. Пригадую, я зі своїм першим  караулом виїжджали на пожежу у місті Нововолинськ  по вул. Шахтарська, 51. У чьотирьохповерховому будинку сталася пожежа у підвалі, тоді із задимленого приміщення врятували 3-ох осіб безхатьків. Саме за це мені ,як начальнику караулу, вручили нагороду за врятування життя людей », – пригадує чоловік.

Найважчий період служби припав на 1986 рік коли відбулася аварія на Чорнобильській АЕС. Тоді Олександру Швораку було лишень 21 рік. Розуміючи усю загрозу він  рішуче поїхав рятувати людей.

«Безпосередньо я з багатьма колегами по роботі  охороняли  місто Чорнобиль. Ми виїжджали на відкачування води на Чорнобильську атомну станцію. А ще  їздили багатьма  навколишніми селами, на ліквідацію пожеж які виникали частенько. Також ліквідовували пожежі у лісі. Одне слово, нерідко ризикуючи життям їхали туди, де були вкрай потрібні », – ділиться спогадами рятувальник.

Цю героїчну та нелегку професію обрав не випадково.

«Брат працював у 5-й ДПРЧ інспектором, мої дядьки тут працювали. Це, можна так сказати, родинна традиція йти туди, де вкрай потрібні сильні духом чоловіки» – розповідає чоловік.

Гордиться Олександр Шворак тим, що його стежиною пішов у самостійне трудове життя син, який тепер пожежний-рятувальник у 5-й ДПРЧ міста Нововолинськ.

«Знаючи цю небезпечну професію, переживаю за сина, даю йому настанови », -зауважив рятувальник.

У колекції не лише спогади, а й подяки, відзнаки та нагороди.