Статистика захворюваності на грип і ГРВІ на Волині

За останній тиждень в Україні спостерігається низька інтенсивність грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ).
На Волині епідемічна ситуація подібна. Інтенсивний показник становить 328 на 100 тисяч населення (вищий від середньодержавного на 10%). У порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник захворюваності менший на 41 %.
За даними закладів охорони здоров’я області за останній тиждень кількість хворих на ГРВІ зменшилась на 5% і становить близько 3,4 тис. осіб, проти 3,5 тис. попереднього тижня.
За останніх 7 днів серед хворих збільшилась частка дитячого населення і становить 30% від загальної кількості проти 26% попереднього тижня. Кількість госпіталізованих з ускладненнями зменшилась на 10% і становила 93 особи, із них 15% – це діти віком до 17 років.
З початку епідемічного сезону перехворіло понад 84 тис. волинян, це 8,2% населення області.
З початку епідсезону на Волині проти грипу вакциновано 2,5 тис. осіб, із них із 1,4 тис. груп ризику (55%).

Сьогодні лікарі-епідеміологи всього світу прогнозують, що лютий–квітень 2021 року можуть бути ускладнені сплеском сезонних випадків грипу. Також ймовірне поширенням нових штамів коронавірусу. Припускають, що важкий перебіг COVID-19 може бути викликаний подвійною хворобою (мікс-інфекцією) з грипом. Тому лікарі наполягають на одночасному тестуванні хворих на коронавірусну інфекцію та грип.

Вірусологічна лабораторія ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» отримала набори реагентів для виявлення РНК вірусів грипу А і грипу В методом ПЛР. Зазначені реагенти дозволять проводити первинне дослідження зразку (безкоштовно) починаючи з тестування його на наявність типоспецифічних маркерів вірусів грипу типів А та В. При отриманні позитивного результату, проводять субтипування вірусу грипу типу А на штами А/Н1N1 та А(Н3) .