У Нововолинську активно працює робоча група з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

Вирішення проблеми нелегальної зайнятості в Нововолинську  на сьогодні є одним з пріоритетних завдань міської влади.

Питанням наповнення місцевого бюджету мають перейматися не лише органи місцевого самоврядування та депутати, але й самі мешканці. Усі, хто живе в громаді та користуються послугами бюджетних установ і закладів мають розуміти, що не можна стояти осторонь питань фінансування цих установ. Крім того, з місцевого бюджету реалізуються важливі для кожного мешканця проєкти соціального та економічного розвитку території.                    

Метою міської робочої групи з питань  легалізації  виплати заробітної плати та зайнятості населення є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно. Протягом січня-березня 2021 року було проведено 19 заходів, у ході яких обстежено діяльність  298 суб’єктів господарювання.

В цілому, роботодавці розуміють відповідальність за ведення свого бізнесу і працюють в рамках законодавства.

На жаль, було виявлено 39 працівників, що здійснювали трудову діяльність без належного оформлення трудових відносин. Ряд працівників які проходять «стажування» чи просто підміняли тимчасово відсутнього працівника працювали без дотримання вимог трудового законодавства. Також є випадки здійснення  фізичними  особами господарської діяльності без  дозвільних документів.

Міська робоча група з питань  легалізації  виплати заробітної плати та зайнятості населення наголошує суб’єктам господарювання про відповідальність щодо недотримання законодавства про працю.

За результатами інформаційно-роз’яснювальної роботи було легалізовано працю 45 осіб.

Робота робочої групи в цьому напрямку триватиме і надалі. Дотримання законодавства про працю є невід’ємною складовою цивілізованого ведення бізнесу.

Відділ з питань праці