Захист бджіл від застосування пестицидів, агрохімікатів та органічних добрив

Бджоли відіграють важливу роль в сільському господарстві як запилювачі квіткових рослин. Однак останнім часом частішають випадки загибелі цих комах від використання засобів захисту рослин. Отруєння бджіл спостерігається у весняно-літній період при масових обробках сільськогосподарських посівів.

Найбільш небезпечні для бджіл інсектициди, тобто препарати які застосовують проти шкідників. Так, за даними науковців, у 95% випадках хімічний токсикоз викликають саме ці речовини, в 4% – гербіциди і лише 1% припадає на інші хімікати.

У більшості випадків отруєння бджіл відбувається через несвоєчасну інформацію бджолярів про час, місце та характер хімічних обробок, порушення правил застосування пестицидів та агрохімікатів, використання небезпечних для бджіл препаратів. Часто отруєння відбувається при авіаційних обробках або коли проходить обприскування при підвищеній силі вітру (більше 5 м/с). При цьому виникає знос препарату до зони інтенсивного льоту бджоли або безпосередньо на територію пасіки.

З метою попередження  випадків загибелі бджіл, належного використання агрохімікатів членами особистих селянських господарств та суб’єктами господарської діяльності,  Нововолинською міської радою прийняті рішення №5/21 від 14.04.2021р. «Щодо попередження загибелі бджіл при застосуванні пестицидів та агрохімікатів на території Нововолинської міської територіальної громади» та №5/20 від 14.04.2021р. «Про застосування органічних добрив (барди мелясної, рідкого гною тварин, посліду курей промислових підприємств) на території Нововолинської міської територіальної громади»,  з якими  можна ознайомитись на сайті міської ради.

Управління будівництва та інфраструктури