Круглий стіл з Оленою Скрипко: діагноз дитини – не вирок для сім’ї

«Бути батьками дитини з «додатковими потребами», – це як грати у спортивну гру, в якій ніхто не знає правил, штанги воріт постійно зміщуються та в грі більше суддів, ніж гравців».

Народження дитини із вадами розвитку часто стає несподіванкою і навіть ударом для сім’ї. Як навчитися з цим жити й дати можливість своїй дитині стати повноправною частиною суспільства, говорили з Оленою Скрипко, координаторкою програми «Батьки за раннє втручання в Україні». Вона відвідала місто на запрошення голови громадської організації “Світ для дітей” Юлії Буденчук і за підтримки заступниці міського голови Вікторії Скриннік.

Раннє втручання – це міждисциплінарна сімейноцентрована система допомоги дітям раннього віку (від народження до 3-х років) із порушеннями розвитку та дітям груп біологічного й соціального ризику. Ця методика спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини.

Олена Скрипко – мама хлопця з порушенням слуху й аутизмом. Вона проводить лекції і доводить іншим, що діагноз – не вирок. При правильному підході й заняттях зі спеціалістами можна допомогти таким дітям жити повноцінним життям.