Епідеміологічна ситуація у Нововолинській громаді та показники вакцинації

Про це говорили на робочій нараді за участі заступниць міського голови Юлії Лефтер і Вікторії Скриннік, керівників медичних закладів та місцевих підприємств.

На Волині вже зареєстровані випадки нового штаму коронавірусної інфекції – «Дельта». Він вважається більш агресивним, ніж попередні. Основними симптомами «Дельти» є лихоманка, біль у горлі, нежить, порушення сну та розлади роботи ШКТ. Втрата нюху та смаку не властива новому штаму інфекції. Небезпека «Дельти» полягає у тому, що для зараження здорової людини від хворої достатньо п’яти хвилин. А клінічний прояв наступає уже через 24 години після проникнення інфекції в організм.

Спеціалісти вчергове наголосили, що при появі перших схожих симптомів необхідно звернутися до сімейного лікаря та пройти ПЛР-тестування.

На сьогодні єдиним методом захиститися від зараження є вакцинація. У Нововолинську діють два пункти щеплень: в амбулаторії №2 та №3. Орім того, в амбулаторії №3 працює центр вакцинації населення у вихідні. Вакцини достатньо. Також віднедавна є можливість щепитися вакциною «Moderna», яка сертифікована в Європі.

Керівникам місцевих підприємств вчергове наголосили на важливості вакцинації й проведенні роз’яснювальної роботи серед працівників. Для якісної та безперебійної роботи необхідно вакцинувати не менше 80% робітників. Мобільні бригади можуть провести вакцинацію безпосередньо на підприємствах.

Загалом у Нововолинську вакциновано 7500 осіб, тобто 7% від загальної кількості населення. За минулий тиждень – 868 осіб. Цей показник є одним з найнижчих в Україні. Щоб уникнути нової хвилі коронавірусу та жорстких карантинних обмежень, жителі мають пройти повний курс вакцинації. Це дасть змогу виробити колективний імунітет, а при зараженні – перенести хворобу в легкій або безсимптомній формі.

У Нововолинській громаді створені всі умови для швидкої та якісної вакцинації. Нагадуємо, що отримати щеплення можна за адресами: амбулаторія №2 – провулок Поштовий, 1, амбулаторія №3 – проспект Дружби, 19. Попередній запис за телефонами: 0932579215 або 0965660431.