Нововолинськ – серед учасників європейського проєкту з енергоефективності

На початку 2021 року Нововолинська громада пройшла усі етапи конкурсу та стала учасником проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що впроваджується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії.

Проєкт «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» передбачає заходи із проєктної підтримки у розробці стратегічних муніципальних енергетичних планів (МЕП). Це – комплексні довгострокові стратегії розвитку мережі постачання теплової енергії, призначені для підвищення енергоефективності, зменшення споживання енергії та викидів парникових газів.

Заявку для участі у проєкті підготувала начальниця відділу проєктної діяльності та інвестицій виконавчого комітету Нововолинської міської ради Вероніка Сєргєєва. Загалом перемогу у конкурсі здобули 11 громад із різних областей України, у Волинській області лише одна – Нововолинська.

Даний проєкт дасть можливість розробити повний муніципальний енергоефективний план, – повідомила заступниця міського голови Юлія Лефтер. – Це стратегічний документ, який ми будемо використовувати як дорожню карту для втілення енергоефективних заходів.

Крім того, компанія GIZ надасть підтримку в оптимізації схем теплопостачання, відповідно до сучасних вимог.  Розробку схем енергоефективного теплопостачання у багатоквартирні будинки нововолинців  розробили у 2019 році на комунальному підприємстві «Нововолинськтеплокомуенерго».

Ще однією перевагою співпраці із компанією GIZ є можливість підготувати та впровадити демонстраційні проєкти комплексної термомодернізації громадських будівель, які слугуватимуть прикладом кращих практик економії енергії (понад 20-30%). Разом з тим, у рамках додаткового конкурсу буде можливість отримати співфінансування на реалізацію проектів з термомодернізації будівель, які перебувають у комунальній власності. У Нововолинську для у часті у демонстраційних проєктах обрали дев’ятиповерхове приміщення хірургічного корпусу центральної міської лікарні.

У жовтні запланована зустріч міського голови Нововолинська Бориса Карпуса з представниками компанії ЕСКО Енергоінжирінг, яка призначена консультантом для оцінки поданих пропозицій на участь у демонстраційних проєктах «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні». Експерти вивчатимуть пакет документів та оглянуть будівлю медичної установи.