Ірина Фаріон поспілкувалася з нововолинськими педагогами

30 вересня в актовому залі Нововолинського ліцею №8 відбулась зустріч з доктором філологічних наук, професором, мовним активістом, політиком, громадським діячем Іриною Фаріон. Напередодні Дня вчителя вона поспілкувалась з філологами Нововолинської громади. Розповіла про сучасний стан української мови, мудрість і патріотизм, націю, духовні та культурні цінності українців.

Відома гостя зосередила увагу на фундаментальних працях мовознавців, які розвивали та відстоювали ідентичність української мови, коротко поінформувала присутніх про власні наукові роботи, розповіла про тонкощі сучасного правопису та обґрунтувала нововведення.

«Філологи не в тренді, але це чи не єдиний легіон, який стоїть на сторожі збереження цінності української мови» – зауважила Ірина Фаріон. «Необхідно викладати мову так, щоб учням було цікаво вчитися та поглиблювати знання».

Ірина Фаріон висловила свої роздуми з приводу надмірного вживання слів іншомовного походження: «Хедлайнер, лайфхак, тренд… Ми маємо купу непотрібних слів, які нам привозять з деінде».

На запитання про Закон про мову, політик розповіла про його неоднозначність та тотальну англізацію.

На завершення зустрічі Ірина Фаріон підписала усім охочим книги власного авторства.

Організувала зустріч фахівець Нововолинського центру професійного розвитку педагогічних працівників Любов Кравцова.