На черговому засіданні міської комісії ТЕБ та НС розглянули чотири питання

27 жовтня міський голова Борис Карпус провів засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Начальник 5 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Волинській області Сергій Шуба звітував про результати проведеної перевірки стану протипожежного водопостачання на території Нововолинської територіальної громади. Кілька виявлених недоліків будуть усунені найближчим часом.

Всі комунальні підприємства територіальної громади готові до осінньо-зимового періоду 2021-2022 років. Підготовано 8 одиниць техніки, закуплено 2 120 тонн піщано-сольової суміші.

Керівники медичних установ Нововолинська поінформували, що у місті та громаді зростає захворюваність коронавірусом. За добу підтверджено методом ПЛР 9 нових випадків, 2 пацієнтів померли від ускладнень хвороби. Напередодні зафіксовано 3 летальні випадки.

У Нововолинській центральній міській лікарні на даний час перебуває 111 хворих та з підозрою на COVID-19. Троє пацієнтів підключені до апарата ШВЛ.

У лікарні розгорнуто 150 ліжок для хворих коронавірусом, у тому числі, в реанімації – 8. Медичний заклад у повному обсязі забезпечений киснем та ліками. Але потреба у кисні щодня зростає.

Лікарі наголошують, що єдиний дієвий спосіб уникнути хвороби, або перенести її у легкій формі – це вакцинація. Не варто забувати про масковий режим та соціальну дистанцію у людних місцях.

У Нововолинській громаді є позитивна тенденція щеплення. Дві дози вакцини вже отримали понад 8 тисяч осіб. Найактивніше вакцинуються працівники освіти (93,4%). Більше 80% медиків також вакциновані.

Борис Карпус закликає керівників підприємств та установ міста і громади проводити роз’яснювальну роботу у колективах, стосовно доцільності щеплення.

У Нововолинську щодня з 9.00 до 17.00 працює два  пункти щеплення: у амбулаторії ЗПСМ №2  (провулок Поштовий, 1); у амбулаторії ЗПСМ №3 (проспект Дружби, 19). Запис за телефонами: 096 56 604 31 та 068 733 66 29. У вихідні з 9:00 до 17:00 на проспекті Дружби, 19 діє центр масової вакцинації, тут щеплення можна отримати у порядку «живої» черги. Також у місті працюють мобільні бригади з вакцинації.

Начальник управління освіти Сергій Мороз розповів, що у навчальних закладах Нововолинської ТГ створені умови для безпечного навчального процесу у режимі офлайн. Персонал переважно вакцинований. Перед початком і після занять приміщення дезінфікують, на перервах діти ходять у масках, сторонніх у навчальні заклади не пускають. Відтак, з 1 листопада школярі повертаються за парти після осінніх канікул.