У Кабміні встановили мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети

Чергова норма, що обмежує використання пластикових пакетів, призначених для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування й послуг, вступила вдію. Відповідно до встановлених Кабінетом Міністрів України мінімальних цін, з 1 лютого 2022 року вартість пластикових пакетів зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів становить від:

– 2,00 грн – на пакети без ручок та бічних складок;

– 2,50 грн – на пакети без ручок, але з бічними складками або з ручками без бічних складок;

– 3,00 грн – на пакети з ручками та бічними складками.

Забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня 2021 року.

Також з 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (зі стінками товщиною менш як 15 мікрометрів), тонких (зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

До 1 січня 2023 року дозволено безплатне застосування пластикових пакетів для пакування м’яса, риби та сипких продуктів (первинне пакування у надтонкі пластикові з боковою складкою та ручками розмірами до 225 мм*345 мм*450 мм завширшки, глибини та довжини відповідно).