Людям старшого віку рекомендують не зволікати з вакцинацією проти COVID-19

Чому важливо робити щеплення від COVID-19?

Літні люди є однією з груп ризику тяжкого перебігу COVID-19 та смерті від нього. Саме тому варто щепитися якомога швидше, тим більше, що люди старшого віку належать до пріоритетних груп з вакцинації в нашій державі. Групою ризику щодо COVID-19 робить людей не вік, а те, що літні люди мають хронічні захворювання.

Вакцинована людина може заразитися COVID-19?

Отримавши щеплення, людина, навіть якщо і захворіє, то перенесе хворобу легше: швидше за все вона не потребуватиме кисневої терапії та не потрапить до лікарні.

Усі вакцини, схвалені для використання ВООЗ, мають високу ефективність у запобіганні важкому перебігу захворювання на COVID-19, госпіталізації та смерті. Тому найкращою вакциною є та, що зараз доступна для вас!

Чи потрібно вакцинуватися тим, хто вже перехворів на COVID-19?

Так. Зважаючи на те, що можна повторно заразитися COVID-19 й отримати серйозні ризики для здоров’я, потрібно вакцинуватися, навіть якщо ви перехворіли.

Які можуть бути реакції на вакцину?

Може бути підвищення температури, біль та/або почервоніння в місці ін’єкції після першої дози. Для деяких вакцин більш вираженою є реакція після введення другої дози. Одні вакцини викликають реакції у молодших людей, а інші — у старших.

Як потрапити на вакцинацію?

Перевірте (або попросіть когось перевірити) чи не приходили вам повідомлення із запрошенням на вакцинацію на телефонний номер. Якщо ні, зателефонуйте сімейному лікарю / лікарці й запитайте, коли й де Ви можете прищепитися від COVID-19. У маломобільних людей є можливість отримати щеплення від COVID-19 вдома. Для цього в усіх регіонах України працюють мобільні бригади.

У Нововолинську першу, другу та бустерну дози вакцинації від коронавірусної інфекції можна отримати щодня з 9:00 до 17:00:

на базі амбулаторії ЗПСМ №2, провулок Поштовий 1(частина центру зайнятості);

на базі амбулаторії ЗПСМ №3, проспект Дружби 19, вхід на вакцинацію із двору житлового будинку.

Вакцинація здійснюється вакцинами CoronaVac, AstraZeneca, Pfizer Comirnaty, Moderna.

Запис на щеплення за номерами телефонів: 068 733 66 29 та 096 566 04 31. Також можна приходити без запису, у порядку “живої” черги.

Якщо маєте додаткові запитання, звертайтеся до сімейного лікаря чи телефонуйте на гарячу лінію протидії COVID-19 контакт центру МОЗ України за номером: 0 800 60 20 19.