Денис Шмигаль: Україна має сформувати потужний економічний тил, який дозволить забезпечувати армію і країну всім необхідним

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у відеозверненні 15 березня повідомив про законодавчі ініціативи, направлені на зменшення навантаження на бізнес в умовах війни.

  • Очевидно, що економічна та податкова система, яка існувала у мирний час, не може бути відповіддю на ті виклики, які у нас є зараз. Тому в тісній співпраці з Президентом України, з народними депутатами ми повністю переформатовуємо економічну модель України, – сказав очільник Уряду.

Відповідно до законопроєкту, бізнес отримає максимальну свободу:

  •    податки будуть знижені;
  •   всі регуляції прибрані;
  •   доступ до фінансів полегшений;
  •    трудові відносини лібералізовані.

Представники великого та середнього бізнесу зможуть скористатися розширеними опціями єдиного податку на час воєнного стану.

  • Підприємства з обігом до 10 млрд гривень зможуть перейти на сплату єдиного податку. Знімаємо всі інші обмеження за кількістю робітників та по видах діяльності, окрім підакцизних товарів та грального бізнесу. Замість ПДВ та податку на прибуток підприємці платитимуть лише 2% від обороту, – сказав Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, фізичні особи-підприємці 1-ї та 2-ї груп сплачуватимуть єдиний податок на добровільній основі. Також ФОП не будуть платити ЄСВ за своїх мобілізованих співробітників. Це зробить держава.

Денис Шмигаль додав, що з 24 лютого й до кінця цього року звільняються від сплати за землю платники на територіях, на яких ведуться бойові дії. Крім того, не буде сплачуватися ПДВ за товари, що були знищені під час війни, а також передані на потреби оборони.