Першочергові заходи безпеки у випадку хімічної загрози

Війна в Україні змінила життя кожного. Навіть на територіях, де не ведуть активних бойових дій майже щодня звучать сигнали про повітряну тривогу. У містах лунають вибухи.

В умовах сьогодення, необхідно бути обізнаними, як вберегти життя у випадку, якщо ворог застосує хімічну зброю.
У півлітровій пляшці з водою розчиніть 1 столову ложку соди. На пляшці напишіть ХЛОР та намалюйте стрілочку вгору. Якщо відчуєте запах хлору, потрібно намочити шматок натуральної тканини (марлю, шарф, хустинку) у готовому розчині та підійматися якнайвище.
У іншій тарі розчиніть у воді 1 столову ложку лимонної кислоти. На пляшці напишіть АМІАК і стрілочку вкажіть вниз. При викиді аміаку, натуральну тканину необхідно змочити розчином лимонної кислоти та опускатись у сховище чи хоча б лягати на підлогу. Якщо маєте окуляри або маску для плавання – одягніть. Це захистить очі від подразнення аміаком.
При радіаційному забрудненні необхідно прийняти йодні таблетки. Якщо таблеток немає, їх можна замінити 5% розчином йоду, розведеним в 1 столовій ложці рідини (вода, молоко тощо). Дорослі – 40 крапель. Діти від 5 до 12 років -20 крапель. Йодний розчин треба прийняти один раз !!!

Вистоїмо! До Перемоги!