Міський голова звернувся до АМУ: “Переселенці мають комфортно отримувати адмінпослуги”

Міський голова Нововолинської територіальної громади Борис Карпус надіслав звернення до Асоціації міст України та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

У листах йдеться про те, що Нововолинськ прийняв понад 7 тисяч осіб, які залишили постійне місце проживання через активні бойові дії. Постановою Уряду №332 визначено механізм надання допомоги на проживання таким особам. До 14 квітня вони мають звернутися в управління соціального захисту чи ЦНАП, щоб оформити документи. Для цього переселенцям потрібні довідки про статус ВПО. Через постійне «зависання» програм працівники управління соціального захисту та ЦНАПу змушені працювати цілодобово, але процес оформлення довідок все одно сповільнений.

Відтак, Борис Карпус просить Асоціацію міст України та Прем’єр-міністра звернутися до Уряду щодо налагодження роботи ПК «ПС «Соціальна громада» та баз даних ВПО. А також відтермінувати крайню дату подачі документів не раніше як до 1 травня, щоб внутрішньо переміщені особи встигли подати документи на виплату допомоги за березень 2022.